Kopia Katalizatory spalania dla kotłów: pyłowych, rusztowych i fluidalnych

Notice description

Powstaje w kontekście projektu:
FENG.01.01-IP.02-0976/24 - Katalizatory spalania dla kotłów: pyłowych, rusztowych i fluidalnych.

W związku z realizacją projektu “Katalizatory spalania dla kotłów: pyłowych, rusztowych i fluidalnych” realizowanego w ramach naboru FENG.01.01-IP.02-001/24 nr projektu FENG.01.01-IP.02-0976/24, firma KMB CATALYST Sp. z o.o. zaprasza do składania ofert na stanowisko Specjalista energetyk. Zatrudnienie pracownika naukowo-badawczego (Umowa o Pracę, Umowa Zlecenie).
Z uwagi na konieczność ochrony tajemnicy przedsiębiorstwa ograniczono zakres opisu przedmiotu zamówienia. Pełny opis przedmiotu zamówienia zostanie przekazany Oferentowi na jego żądanie po podpisaniu porozumienia o zachowaniu poufności.
Rola i zakres obowiązków w projekcie
cześć lub całość
określania metodyki badawczej procesów współspalania węgla kamiennego i biomasy.
Modelowania układów podawania paliwa wraz modyfikatorem.
Prowadzenia symulacji procesów dozowania i mieszania modyfikatora z paliwem
Sporządzanie raportów z wykonywanych prac: kwartalnych oraz etapowych,
Czynny udział w pisaniu artykułów naukowych o tematyce bezpośrednio związanej z Projektem.
Udział w badaniach na stanowiska pomiarowych oraz na obiektach rzeczywistych
Wymagane kwalifikacje Kandydata
minimum magister lub magister inżynier,
minimum 5 letnie doświadczenie zawodowe na zbliżonym stanowisku,
publikacje w czasopismach naukowych z zakresu tematycznego Projektu,
doświadczenie w realizacji projektów badawczo-rozwojowych (członek kluczowego zespołu B+R lub kierownik projektu),
Uzasadnienie zaangażowania w projekcie
Specjalista ds. energetyki jest kluczowy dla opracowania metodyki badań procesów spalania, w tym współspalania biomasy oraz analizy wpływu modyfikatorów na
efektywność spalania. Jego zadania obejmują określenie parametrów pracy kotłów, analizę temperatury zapłonu oraz optymalizację sposobu podawania modyfikatorów w warunkach laboratoryjnych.
Dodatkowo specjalista ten będzie odpowiedzialny za przygotowanie modyfikatorów oraz ich dozowanie w testach laboratoryjnych, co wymaga wiedzy z zakresu
procesów termochemicznych i technologii spalania. Kluczowym aspektem jego pracy będzie także ocena wyników pomiarów oraz ich interpretacja w kontekście
redukcji emisji i poprawy sprawności spalania Pracownik niezbędny do określenia metodyki badawczej procesów współspalania węgla kamiennego i biomasy, w tym modelowania układów podawania paliwa wraz z modyfikatorem oraz prowadzenia symulacji procesów dozowania i mieszania modyfikatora z paliwem. Jego zadania obejmują opracowanie procedur testowych, analizę wpływu różnych metod dozowania oraz ocenę efektywności w różnych warunkach spalania.
Pracownik niezbędny do określania sposobu dozowania w zależności od rodzaju modyfikatora, w szczególności zadania związane z:
- określaniem optymalnych parametrów dozowania dla różnych typów modyfikatorów,
- badaniem wpływu właściwości reologicznych modyfikatorów na proces dozowania,
- opracowanie strategii dozowania modyfikatorów dla konkretnych modeli kotłów
- współudział przy projektowaniu i zmianach systemów dozujących,
- współudział przy opracowywaniu scenariuszy testowych dozowania,
- współudział przy analizie testów dozowania.
Projekt realizowany jest zgodnie z zasadami polityk horyzontalnych Unii Europejskiej, w szczególności w zakresie równości szans, niedyskryminacji oraz dostępności dla osób z niepełnosprawnościami. Proces rekrutacji prowadzony będzie w sposób transparentny, a o zatrudnieniu decydować będą wyłącznie kwalifikacje, kompetencje i doświadczenie kandydatów, niezależnie od płci, wieku czy stopnia sprawności. W ramach projektu dopuszcza się możliwość zatrudnienia osób z niepełnosprawnościami, z zapewnieniem odpowiednich dostosowań stanowiska pracy, elastycznej organizacji czasu pracy oraz możliwości pracy zdalnej lub hybrydowej.

Okres zaangażowania oraz wymiar godzinowy:
Cały okres trwania projektu 1.08.2025 r. – 28.02.2028 r.
zatrudnienie od 1-09-2026, średnio około 40 godzin/miesiąc (co odpowiada ok. 0,25 etatu)

Kryteria
Do zdobycia jest łącznie 100 punktów. Wybór najkorzystniejszej oferty nastąpi w oparciu o następujące kryteria:
cena brutto za godzinę - maksymalnie do zdobycia 30 punktów
doświadczenie w pracy w projektach B+R: maksymalnie do zdobycia 20 punktów: 0 - brak doświadczenia, 10 - jeden projekt, 20 - minimum 2 projekty,
stopień naukowy - maksymalnie do zdobycia 30 punktów: 10 - mgr. inż., 20 - doktor, 30 - doktor habilitowany, profesor. Stopień naukowy musi odpowiadać dyscyplinie Energetyka.
Liczba publikacji z tematyki Projektu (jako autor/współautor) w czasopismach naukowych w ciągu ostatnich 5 lat: maksymalnie do zdobycia 20 punktów: 0 brak, 10 – jedna publikacja, 20 - minimum dwie publikacje.
.

Liczba punktów w kryterium “cena brutto za godzinę” będzie przyznawana według wzoru:
Kx = Cmin/Cx *30 pkt
gdzie:
Kx - liczba punktów dla oferty nr “x” w kryterium “cena brutto za godzinę”
Cmin - najmniejsza “cena brutto za godzinę” ze wszystkich zaproponowanych przez oferentów.
Cx - “cena brutto za godzinę” dla oferty nr “x”

Z uwagi na konieczność ochrony tajemnicy przedsiębiorstwa dopuszcza się możliwość ograniczenia zakresu opisu przedmiotu zamówienia, przy czym wymagane jest udostępnienie uzupełnienia wyłączonego opisu przedmiotu zamówienia potencjalnemu wykonawcy, który zobowiązał się do zachowania poufności w odniesieniu do przedstawionych informacji, w terminie umożliwiającym przygotowanie i złożenie oferty
Okres gwarancji: 24
Miejsce realizacji
Kraj: Polska, Województwo: śląskie, Powiat: Gliwice, Gmina: Gliwice, Miejscowość: Gliwice

Make an offer

Time limit for receipt of tenders

2026-08-25 21:59:59.0

Location

Kraj: Polska, Województwo: śląskie, Powiat: Gliwice, Gmina: Gliwice, Miejscowość: Gliwice

Category assortment

Measurements, tests and technical acceptance
Consultancy
Legal services

Buyer details

KMB Catalyst sp z o.o.
ŁUŻYCKA 16
44-100 Gliwice
Województwo: śląskie
Kraj: Polska
NIP: 9542760404

Contact details