Baza wiedzy

Chcesz dowiedzieć się wiecej o Marketplanet OnePlace? Skontaktuj się z nami.

O Marketplanet OnePlace

Dla kogo jest OnePlace?

Na Marketplanet OnePlace tysiące firm nawiązują codziennie relacje biznesowe i przeprowadzają transakcje handlowe. Chcesz zwiększyć sprzedaż , wypromować swoją firmę i zyskać nowych klientów? A może szukasz sprawdzonych dostawców i chcesz ułatwić współpracę działu zakupów i finansów w Twojej firmie? Marketplanet OnePlace jest dla Ciebie. Załóż swoje konto i ciesz się korzyściami, jakie daje Ci OnePlace.

Kto kupuje na OnePlace?

Na Marketplanet OnePlace aktywnych jest kilkadziesiąt dużych i kilkaset średnich firm, które przeprowadzają 200 000 transakcji o 25 mld PLN obrotu rocznie. Z platform zakupowych Marketplanet korzystają liderzy polskiego rynku. Każdego dnia ponad 30000 użytkowników poszukuje na nich dostawców w swoich branżach. Wśród nich są firmy z branży finansowej, FMCG, energetycznej, górniczej, budowlanej, farmaceutycznej, usługowej i administracji publicznej. Zobacz, kto kupuje na OnePlace.

Czym jest chmura dostawców (ang. supplier cloud)?

Supplier cloud, z ang. “chmura dostawców”, to rozwiązanie w chmurze (cloud computing), gdzie w jednym miejscu znajdują się dostawcy gotowi do elektronicznego:

 • składania ofert
 • odbierania zamówień
 • wystawiania faktur

Ułatwia współpracę kupujących, dostawców i działów finansowych, gdzie firmy mogą przeprowadzić całą transakcję handlową: od znalezienia nowego partnera biznesowego, poprzez negocjacje, aż po rozliczenie faktura i płatność online – wszystko w jednym miejscu. Dostęp do chmury dostawców ma miejsce online. Nie wymaga wdrożenia.

Czym się różni Marketplanet OnePlace od tablicy ogłoszeń?

Marketplanet OnePlace nie jest spisem ogłoszeń ale platformą, na której sprzedawcy oraz kupujący dokonują działań transakcyjnych. To miejsce służące utrzymaniu relacji biznesowych, poszukiwaniu nowych klientów oraz wygodny system prowadzenia w jednym miejscu wszystkich procesów zakupowych i sprzedażowych.

Kupujesz?

Czym się różni QuickDeal od zapytania ofertowego?

Oba te narzędzia pozwolą Ci na wybór optymalnego źródła dostaw.
QuickDeal to proste narzędzie zakupowe umożliwiające bardzo szybki wybór odpowiedniego dostawcy na podstawie tylko jednego kryterium wyboru, jakim jest cena. Upraszcza to proces wybrania dostawcy do niezbędnego minimum. W 3 krokach przygotujesz i wyślesz zapytanie ofertowe, zbierzesz i porównasz oferty i wybierzesz najlepszego dostawcę.
Elektroniczne zapytania ofertowe to najlepszy sposób na zebranie i ocenę ofert, jeśli kryterium decyzyjnym nie jest tylko cena, a np. czas dostawy, gwarancja i inne – sam ustalasz, jakie kryteria oceny są dla Ciebie najważniejsze i przypisujesz im wagę. Elektroniczne zapytania ofertowe na OnePlace to sprawdzone rozwiązania wykorzystywane na platformach zakupowych przez największe firmy w Polsce.

Dostawców jakich asortymentów znajdziesz na OnePlace?

OnePlace to chmura dostawców produktów i usług w 243 kategoriach asortymentowych. Niektóre z nich to duże przedsiębiorstwa oferujące szeroką paletę produktową, inne to firmy skoncentrowane na wybranym obszarze działalności. Większość z nich to dostawcy współpracujący z największymi firmami na rynku. Dostawcy oznaczeni statusem Certyfikowanego Dostawcy OnePlace – to firmy, które przeszły pozytywnie proces certyfikacji na OnePlace – przeszły audyt w zakresie: Sytuacji finansowej, sytuacji rynkowej, zakresu oferowanego asortymentu, marki i renomy, innowacyjności, potencjału biznesowego. Wykazały się one tym samym rzetelnością biznesową we współpracy ze swoimi klientami.

Co zaoferuje Ci OnePlace, jeżeli masz już system zakupowy w firmie?

Dzięki integracji OnePlace z Twoją platformą zakupową będziesz zarządzać zakupami i rozliczeniami bardziej efektywnie. OnePlace daje Ci możliwość poszerzenia swojej bazy potencjalnych dostawców dzięki dostępowi do grona dostawców gotowych do elektronicznego składania ofert, odbierania zamówień i wystawiania faktur. OnePlace może być zintegrowany z istniejącymi już w firmie systemami, ERP, platformami zakupowymi, czy systemami księgowymi.

Jakie korzyści OnePlace daje kupcom?

 • poszerzenie bazy dostawców o sprawdzone i rzetelne firmy
 • szybszy czas badania rynku w celu znalezienia dostawcy
 • skrócenie czasu na negocjacje warunków – dzięki przeprowadzeniu negocjacji online:
  • QuickDeal – zapytanie o cenę
  • Zapytania Ofertowe – zapytanie z większą liczbą kryteriów wyboru niż tylko cena
  • Aukcje elektroniczne
 • przeprowadzenie CAŁEJ transakcji handlowej w jednym miejscu, aż po odbiór elektroniczny faktury i płatności online
 • integracja z istniejącymi już w firmie systemami, ERP, platformami zakupowymi, systemami księgowymi

Jak znaleźć dostawcę na Marketplanet OnePlace?

Aby znaleźć dostawcę na Marketplanet OnePlace wystarczy wejść w wyszukiwarkę i zaznaczyć interesujące nas kategorie asortymentowe. Dodatkowo, można zawęzić obszar poszukiwań poprzez wpisanie słów kluczowych, adekwatnych do wymagań. Na znalezionym profilu dostawcy widoczne będą informacje o jego działalności oraz dokumenty referencyjne i finansowe. Aby rozpocząć współpracę wystarczy zaprosić dostawcę do przetargu.

Sprzedajesz?

Dlaczego warto być certyfikowanym dostawcą OnePlace?

Status certyfikowanego dostawcy potwierdza rzetelność Twojej firmy. Kupcy szukający dostawcy na OnePlace w pierwszej kolejności zobaczą Twoją ofertę, jako sprawdzonego dostawcy w danej kategorii asortymentowej. Dzięki programowi certyfikacji na OnePlace każdy dostawca ma szansę jeszcze bardziej wypromować swoją ofertę i potwierdzić rzetelność swojej firmy.

Jakie korzyści OnePlace daje sprzedawcom?

OnePlace to doskonały kanał sprzedaży dla twojej firmy. Codziennie będziesz dostawał informacje o zapytaniach ofertowych ze swojej branży. Da ci to możliwość na wyprzedzenie konkurencji I szybkie złożenie oferty. OnePlace to:

 • oszczędność czasu i pieniędzy niezbędnych na szukanie klientów
 • dostęp do zapytań ofertowych i przetargów firm w JEDNYM MIEJSCU
 • bieżący monitoring działań potencjalnych Klientów
 • promocja firmy I oferty
 • potwierdzenie rzetelności firmy – dzięki Statusowi Certyfikowanego Dostawcy

Jak można otrzymywać powiadomienia o zapytanich i przetargach na OnePlace?

W Marketplanet OnePlace idziemy z duchem czasu. Powiadomienia o interesujących Cię zapytaniach ofertowych możesz dostawać nie tylko na swój komputer, ale także w wersji mobilnej – na tablet czy telefon. Bądź zawsze na bieżąco z tym, co dzieje się na rynku i nigdy nie przegap żadnej szansy sprzedażowej.

Co daje mi tytuł Certyfikowanego Dostawcy Marketplanet OnePlace?

 • Dostęp do wszystkich zapytań ofertowych Partnerów Marketplanet OnePlace;
 • Selekcjonowane zapytania, wybierane dokładnie pod Twoją ofertę;
 • Obecność w elitarnym gronie certyfikowanych Dostawców;
 • Prezentację profilu Twojej firmy w systemach zakupowych Partnerów Marketplanet OnePlace;
 • Dostęp do rynku zawsze i wszędzie dzięki mobilnej aplikacji Marketplanet OnePlace.

Jak Marketplanet OnePlace wybierze zapytania dopasowane do mojej oferty?

Ogłoszenia filtrowane są na podstawie kategorii asortymentowych wybranych przez użytkownika oraz słów kluczowych, które najlepiej opisują jego działalność. Dzięki temu przychodzące zapytania są precyzyjnie dopasowane do oferty firmy.
W celu jak najlepszego selekcjonowania zapytań ofertowych Marketplanet OnePlace daje możliwość ustawienia filtrów wraz z mechanizmem powiadomień o zapytaniach.

Pracujesz w dziale finansów?

Co oferuje OnePlace pracownikom działu finansów?

Marketplanet OnePlace ułatwia pracę nie tylko kupującym i dostawcom, ale również działom finansowym w firmach. Dzięki możliwościom OnePlace pracownicy działu finansów:

 • mogą łatwo kontrolować obieg dokumentów i zautomatyzować proces płatności w firmie
 • zmniejszą ilość błędów w przetwarzaniu dokumentów, w tym faktur
 • wyeliminują faktury w formie papierowej, co znacznie skróci czas przetwarzania i odczytywania faktur
 • zyskają ograniczone ryzyko błędów i zaoszczędzą swój czas
 • ułatwią współpracę z działem zakupów
 • będą otrzymywać automatyczne potwierdzenie zamówienia, dokumentu odbioru i faktury (3-way matching), co usprawni ich pracę.

Wsparcie techniczne

Jak założyć konto na Marketplanet OnePlace?

Aby założyć konto wystarczy wejść na stronie głównej w zakładkę "Zaloguj się", a następnie wybrać opcję "Zarejestruj się". Późniejsze instrukcje dotyczące rejestracji będą przychodziły na adres e-mail lub zostaną wyświetlone na ekranie.

Dlaczego mam problem z ustawieniem hasła do swojego konta?

Upewnij się, że wprowadzane przez Ciebie hasło spełnia podane wymogi: musi mieć przynajmniej 8 znaków, w tym jedną wielką, jedną małą literę oraz cyfrę. W przypadku dalszych problemów skontaktuj się z Zespołem OnePlace: oneplace@marketplanet.pl / +48 (22) 25 72 223