wykonanie robót budowlanych w zakresie budowy hali produkcyjnej w Ustrzykach Dolnych przy ul. Kolejowej 6
Opis zapytania
Powstaje w kontekście projektu:
FENG.01.01-IP.02-1625/23 - ROZWÓJ PRZEDSIĘBIORSTWA PAMO W WYNIKU WDROŻENIA INNOWACYJNEGO PRODUKTU
Przedmiotem zamówienia są roboty budowlane hali produkcyjnej wraz z rozbiórką istniejących budynków produkcyjnych i biurowych, budową przyłącza ciepłowniczego, elektroenergetycznego, wodociągowego oraz kanalizacji sanitarnej wraz z uzyskaniem pozwolenia na użytkowanie. Ze względu na kolizję planowanej inwestycji z istniejącymi mediami, planuje się także częściową likwidację i przebudowę istniejących odcinków przyłączy: wodociągowego oraz kanalizacji deszczowej i sanitarnej. Inwestycja będzie realizowana na działkach o nr ew. 1867/1, 1867/2, 1875/6, 1875/2, 1864 i 1867/3 w miejscowości Ustrzyki Dolne.
Roboty budowlane stanowiące przedmiot zamówienia zostaną wykonane w oparciu o decyzję nr 5/2024 (pozwolenie na budowę) z dnia 12.02.2024 r.
Zamówienie obejmuje realizację następujących prac:
1) roboty budowlane:
a) prace rozbiórkowe: budynek o powierzchni 436 m2, budynek o powierzchni 223 m2, budynek o powierzchni 1110 m2
b) roboty ziemne
c) stopy fundamentowe, belki podwalinowe, izolacje fundamentów
d) słupy i wieńce żelbetowe
e) konstrukcja stalowa hali + pokrycie dachu i obudowa ścian
f) konstrukcja antresoli + schody
g) bramy przemysłowe, drzwi, okna
h) ściana oddzielenia ppoż przy istniejącym budynku
i) warstwy podposadzkowe, na gruncie posadzka przemysłowa
j) strop nad parterem w części biurowo-socjalnej
k) ściany, sufity w części biurowo – socjalnej
l) utwardzenie terenu – 759 m2
m) elementy zagospodarowania terenu
n) mur oporowy o dł. 78 m
o) słupy torów jezdnych suwnicy – dostawa i montaż
2) instalacje elektryczne:
a) instalacja elektryczna i oświetleniowa
b) instalacja odgromowa
c) instalacje niskoprądowe, SSP
d) pomiary elektryczne
3) instalacje sanitarne
a) instalacja wod-kan
b) instalacja co., wentylacja mechaniczna
4) przyłącza
a) przyłącz wodociągowy
a) przełożenie przyłącza wodociągowego
b) przyłącz kanalizacji sanitarnej
c) przełożenie przyłącza kanalizacji sanitarnej
d) przełożenie kanalizacji deszczowej
e) podłączenie rur spustowych do kanalizacji deszczowej
f) zbiorniki żelbetowe na deszczówkę
Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia określa dokumentacja projektowo-techniczna, przedmiar robót (pomocniczo).
Roboty budowlane obejmują również wykonanie inwentaryzacji geodezyjnej budynku i dokumentacji powykonawczej budynku.
Stanowiące załączniki do niniejszego zapytania przedmiary robót są opracowaniem wtórnym w stosunku do dokumentacji projektowo-wykonawczej/technicznej. Zawarte w nich zestawienia mają zobrazować skalę roboty budowlanej i pomóc wykonawcom w oszacowaniu kosztów inwestycji, wobec czego przedmiarowi robót przypisuje się wyłącznie charakter dokumentu pomocniczego.
9. Szczegółowe informacje:
1) Wykonawca odpowiada za koordynację prac objętych przedmiotem zamówienia i utrzymanie porządku na terenie budowy. Wykonawca ponosi pełną odpowiedzialność za szkody spowodowane przez własnych pracowników na skutek nieprzestrzegania przepisów BHP.
2) Wykonawca przyjmuje odpowiedzialność za wszelkie szkody wyrządzone przez jego pracowników, osoby działające na jego zlecenie, w tym za przypadki uszkodzenia ciała lub mienia wyrządzone działaniem lub zaniechaniem przy realizacji przedmiotu zamówienia, w zakresie przewidzianym przez kodeks cywilny.
3) Wykonawca zapewni stałą i pełną obsługę geodezyjną dla realizacji zadania.
4) Zamawiający prowadzi działalność od poniedziałku do piątku w godzinach 07:00-15:00. Wykonawca zobowiązany jest do prowadzenia robót budowlanych w sposób nie zakłócający pracy odbywającej się w firmie oraz nienarażający pracowników Zamawiającego na uciążliwości wynikające z prowadzonych robót budowlanych.
5) W przypadku konieczności wstrzymania prac w innych budynkach dla prawidłowego wykonania Inwestycji, prace te nie mogą powodować wstrzymania pracy na okres dłuższy niż 2 dni roboczych u Zamawiającego.
6) Przy prowadzeniu prac ziemnych Wykonawca obowiązany jest do stosowania rozwiązań technologicznych minimalizujących oddziaływanie wibracji na budynki i grunty.
7) Wykonawca jest odpowiedzialny za wykonanie prac i urządzeń tymczasowych, o ile jest to wymagane dla prawidłowego zrealizowania Inwestycji. Akceptacja tych prac i urządzeń przez Zamawiającego nie ma wpływu na odpowiedzialność Wykonawcy.
8) Wykonawca winien prowadzić roboty w sposób zapewniający bezpieczeństwo osób przebywających na placu budowy.
9) Wykonawca podczas realizacji robót budowlanych powinien zadbać o dostępność efektów prac dla osób niepełnosprawnych np. minimalizację progów, odpowiednie oznaczenia, odpowiednią przestrzeń manewrową. Roboty budowlane nie mogą naruszać polityk horyzontalnych Unii Europejskiej i powinny spełniać standardy dostępności oraz być zgodne z zasadą DNSH (Do No Significant Harm) „Nie Czyń Znacznej Szkody”. Co oznacza, że roboty budowlane muszą być planowane i realizowane w sposób, który minimalizuje ich negatywny wpływ na środowisko.
10) Wykonawca powinien zapewnić bezpieczne przejścia piesze i dojazdy w zakresie uzgodnionym z użytkownikiem i inspektorem nadzoru, utrzymać w należytym porządku i czystości użytkowane drogi komunikacyjne, zabezpieczyć teren budowy przed dostępem osób niepożądanych.
11) Wykonywane prace nie będą miały negatywnego wpływu na środowisko naturalne.
12) Wykonawca zobowiązany będzie do ścisłej współpracy z Inspektorem Nadzoru Inwestorskiego lub innym wyznaczonym przedstawicielem Zamawiającego.
13) Wykonawca robót budowlanych jest zobowiązany, aby własnym staraniem i na swój koszt gromadzić, usuwać z terenu wykonywanych robót oraz utylizować powstałe na skutek swojej działalności odpady, a zwłaszcza odpady niebezpieczne, w zgodności z obowiązującymi w tym zakresie przepisami prawa oraz zapisami dokumentacji technicznej. Wykonawca zobowiązany jest materiały przetwarzać, unieszkodliwiać oraz magazynować w sposób przyjazny środowisku, a w miarę możliwości materiały te ponownie wykorzystywać.
14) Wykonawca zobowiązany będzie do ponoszenia kosztów energii elektrycznej, wody i kanalizacji oraz innych mediów w związku z wykonywanymi robotami budowlanymi.
15) Wykonawca zobowiązany jest do zapewnienia zaplecza budowy dla pracowników własnych (i podwykonawców), wraz z zapleczem administracyjno-biurowym i socjalno-bytowym.
16) Wykonawca może powierzyć wykonanie zamówienia podwykonawcom o ile nie są powiązani z Zamawiającym. Szczegóły dotyczące zatrudnienia podwykonawców zostaną doprecyzowane w umowie z wykonawcą.
17) Wykonawca zobowiązany jest do wytyczenia budynku poprzez uprawnionego geodetę oraz pokrycie kosztów spowodowanych przez jakiekolwiek inne konieczne prace geodezyjne, które są niezbędne lub użyteczne dla wykonania Przedmiotu umowy.
18) Wykonawca będzie odpowiedzialny za prowadzenie dziennika budowy zgodnie z obowiązującymi przepisami (Rozporządzenie Ministra Infrastruktury z dnia 19 listopada 2001 r. w sprawie rodzajów obiektów budowlanych, przy których realizacji jest wymagane ustanowienie inspektora nadzoru inwestorskiego). Zapisy do dziennika budowy winny być czynione na bieżąco i powinny odzwierciedlać postęp robót, stan bezpieczeństwa ludzi oraz stan techniczny i wszystkie kwestie związane z zarządzaniem budową. Każdy zapis do dziennika budowy powinien zawierać jego datę, nazwisko i stanowisko oraz podpis osoby, która go dokonuje. Wszystkie zapisy powinny być czytelne i dokonywane w porządku chronologicznym jeden po drugim, nie pozostawiając pustych między nimi, w sposób uniemożliwiający wprowadzanie późniejszych dopisków. Wszystkie protokoły i inne dokumenty załączane do dziennika budowy powinny być przejrzyście numerowane, oznaczane i datowane przez zarówno Wykonawcę jak i zarządzającego realizacją umowy.
19) Wynagrodzenie za wykonanie wszelkich robót budowlanych, prac i czynności ma charakter ryczałtowy, a istotą zobowiązania wykonawcy w ramach zawieranej umowy jest osiągnięcie efektu w postaci wykonania Przedmiotu Zamówienia bez ponoszenia kosztów poza Wynagrodzeniem określonym umową. Po wykonaniu zamówienia wymagany jest kosztorys powykonawczy, co nie zmienia charakteru wynagrodzenia.
20) Zamawiający wymaga przeprowadzenia wizji lokalnej mającej na celu oględziny miejsca realizacji zamówienia i dostarczenie Wykonawcom wiadomości niezbędnych (których nie da się przekazać w treści dokumentów zamówienia) do prawidłowego przygotowania oferty i skalkulowania jej ceny.
21) W celu umówienia wizji lokalnej należy kontaktować się emaliowo z osobami wyznaczonymi do komunikowania się z wykonawcami.
22) Warunkiem podpisania Końcowego Protokołu Odbioru Inwestycji jest przedłożenie przez Wykonawcę Zamawiającemu:
a) Prawomocnej decyzji o pozwoleniu na użytkowanie.
b) Kompletnych opinii strażackich (PSP) i sanitarnych (Sanepid).
c) Instrukcji Bezpieczeństwa Pożarowego (w formie papierowej i elektronicznej).
d) Oświadczeń kierownika budowy o zgodności robót z projektem i przepisami.
Wykonawca powinien brać czynny udziału w tych kontrolach oraz uzyskać pozwolenie na użytkowanie.
Koszty uzyskania wszelkich opinii, ekspertyz, pomiarów (np. hałas, instalacje) oraz opracowania instrukcji obciążają Wykonawcę i są wliczone w cenę ofertową.
Okres realizacji zamówienia wykonany w terminie do 31 maja 2027 r. przy czym:
1) zakończenie wykonania wszystkich robót budowlanych oraz przedłożenie Zamawiającemu kompletnej dokumentacji powykonawczej wymaganej do uzyskania pozwolenia na użytkowanie – do dnia 28 lutego 2027 r.;
2) zakończenie wykonania Przedmiotu Umowy (wraz z pozwoleniem na użytkowanie) – do dnia 31 maja 2027 r.
ZE WZGLĘDU NA LIMIT ZNAKÓW OPIS PRZEDMIOTU ZAMÓWIENIA ZNAJDUJE SIĘ W PLIKU ZAPYTANIE OFERTOWE
Okres gwarancji: zgodnie z zapisami zapytania ofertowego
Miejsce realizacji
Kraj: Polska, Województwo: podkarpackie, Powiat: bieszczadzki, Gmina: Ustrzyki Dolne, Miejscowość: Ustrzyki Dolne
FENG.01.01-IP.02-1625/23 - ROZWÓJ PRZEDSIĘBIORSTWA PAMO W WYNIKU WDROŻENIA INNOWACYJNEGO PRODUKTU
Przedmiotem zamówienia są roboty budowlane hali produkcyjnej wraz z rozbiórką istniejących budynków produkcyjnych i biurowych, budową przyłącza ciepłowniczego, elektroenergetycznego, wodociągowego oraz kanalizacji sanitarnej wraz z uzyskaniem pozwolenia na użytkowanie. Ze względu na kolizję planowanej inwestycji z istniejącymi mediami, planuje się także częściową likwidację i przebudowę istniejących odcinków przyłączy: wodociągowego oraz kanalizacji deszczowej i sanitarnej. Inwestycja będzie realizowana na działkach o nr ew. 1867/1, 1867/2, 1875/6, 1875/2, 1864 i 1867/3 w miejscowości Ustrzyki Dolne.
Roboty budowlane stanowiące przedmiot zamówienia zostaną wykonane w oparciu o decyzję nr 5/2024 (pozwolenie na budowę) z dnia 12.02.2024 r.
Zamówienie obejmuje realizację następujących prac:
1) roboty budowlane:
a) prace rozbiórkowe: budynek o powierzchni 436 m2, budynek o powierzchni 223 m2, budynek o powierzchni 1110 m2
b) roboty ziemne
c) stopy fundamentowe, belki podwalinowe, izolacje fundamentów
d) słupy i wieńce żelbetowe
e) konstrukcja stalowa hali + pokrycie dachu i obudowa ścian
f) konstrukcja antresoli + schody
g) bramy przemysłowe, drzwi, okna
h) ściana oddzielenia ppoż przy istniejącym budynku
i) warstwy podposadzkowe, na gruncie posadzka przemysłowa
j) strop nad parterem w części biurowo-socjalnej
k) ściany, sufity w części biurowo – socjalnej
l) utwardzenie terenu – 759 m2
m) elementy zagospodarowania terenu
n) mur oporowy o dł. 78 m
o) słupy torów jezdnych suwnicy – dostawa i montaż
2) instalacje elektryczne:
a) instalacja elektryczna i oświetleniowa
b) instalacja odgromowa
c) instalacje niskoprądowe, SSP
d) pomiary elektryczne
3) instalacje sanitarne
a) instalacja wod-kan
b) instalacja co., wentylacja mechaniczna
4) przyłącza
a) przyłącz wodociągowy
a) przełożenie przyłącza wodociągowego
b) przyłącz kanalizacji sanitarnej
c) przełożenie przyłącza kanalizacji sanitarnej
d) przełożenie kanalizacji deszczowej
e) podłączenie rur spustowych do kanalizacji deszczowej
f) zbiorniki żelbetowe na deszczówkę
Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia określa dokumentacja projektowo-techniczna, przedmiar robót (pomocniczo).
Roboty budowlane obejmują również wykonanie inwentaryzacji geodezyjnej budynku i dokumentacji powykonawczej budynku.
Stanowiące załączniki do niniejszego zapytania przedmiary robót są opracowaniem wtórnym w stosunku do dokumentacji projektowo-wykonawczej/technicznej. Zawarte w nich zestawienia mają zobrazować skalę roboty budowlanej i pomóc wykonawcom w oszacowaniu kosztów inwestycji, wobec czego przedmiarowi robót przypisuje się wyłącznie charakter dokumentu pomocniczego.
9. Szczegółowe informacje:
1) Wykonawca odpowiada za koordynację prac objętych przedmiotem zamówienia i utrzymanie porządku na terenie budowy. Wykonawca ponosi pełną odpowiedzialność za szkody spowodowane przez własnych pracowników na skutek nieprzestrzegania przepisów BHP.
2) Wykonawca przyjmuje odpowiedzialność za wszelkie szkody wyrządzone przez jego pracowników, osoby działające na jego zlecenie, w tym za przypadki uszkodzenia ciała lub mienia wyrządzone działaniem lub zaniechaniem przy realizacji przedmiotu zamówienia, w zakresie przewidzianym przez kodeks cywilny.
3) Wykonawca zapewni stałą i pełną obsługę geodezyjną dla realizacji zadania.
4) Zamawiający prowadzi działalność od poniedziałku do piątku w godzinach 07:00-15:00. Wykonawca zobowiązany jest do prowadzenia robót budowlanych w sposób nie zakłócający pracy odbywającej się w firmie oraz nienarażający pracowników Zamawiającego na uciążliwości wynikające z prowadzonych robót budowlanych.
5) W przypadku konieczności wstrzymania prac w innych budynkach dla prawidłowego wykonania Inwestycji, prace te nie mogą powodować wstrzymania pracy na okres dłuższy niż 2 dni roboczych u Zamawiającego.
6) Przy prowadzeniu prac ziemnych Wykonawca obowiązany jest do stosowania rozwiązań technologicznych minimalizujących oddziaływanie wibracji na budynki i grunty.
7) Wykonawca jest odpowiedzialny za wykonanie prac i urządzeń tymczasowych, o ile jest to wymagane dla prawidłowego zrealizowania Inwestycji. Akceptacja tych prac i urządzeń przez Zamawiającego nie ma wpływu na odpowiedzialność Wykonawcy.
8) Wykonawca winien prowadzić roboty w sposób zapewniający bezpieczeństwo osób przebywających na placu budowy.
9) Wykonawca podczas realizacji robót budowlanych powinien zadbać o dostępność efektów prac dla osób niepełnosprawnych np. minimalizację progów, odpowiednie oznaczenia, odpowiednią przestrzeń manewrową. Roboty budowlane nie mogą naruszać polityk horyzontalnych Unii Europejskiej i powinny spełniać standardy dostępności oraz być zgodne z zasadą DNSH (Do No Significant Harm) „Nie Czyń Znacznej Szkody”. Co oznacza, że roboty budowlane muszą być planowane i realizowane w sposób, który minimalizuje ich negatywny wpływ na środowisko.
10) Wykonawca powinien zapewnić bezpieczne przejścia piesze i dojazdy w zakresie uzgodnionym z użytkownikiem i inspektorem nadzoru, utrzymać w należytym porządku i czystości użytkowane drogi komunikacyjne, zabezpieczyć teren budowy przed dostępem osób niepożądanych.
11) Wykonywane prace nie będą miały negatywnego wpływu na środowisko naturalne.
12) Wykonawca zobowiązany będzie do ścisłej współpracy z Inspektorem Nadzoru Inwestorskiego lub innym wyznaczonym przedstawicielem Zamawiającego.
13) Wykonawca robót budowlanych jest zobowiązany, aby własnym staraniem i na swój koszt gromadzić, usuwać z terenu wykonywanych robót oraz utylizować powstałe na skutek swojej działalności odpady, a zwłaszcza odpady niebezpieczne, w zgodności z obowiązującymi w tym zakresie przepisami prawa oraz zapisami dokumentacji technicznej. Wykonawca zobowiązany jest materiały przetwarzać, unieszkodliwiać oraz magazynować w sposób przyjazny środowisku, a w miarę możliwości materiały te ponownie wykorzystywać.
14) Wykonawca zobowiązany będzie do ponoszenia kosztów energii elektrycznej, wody i kanalizacji oraz innych mediów w związku z wykonywanymi robotami budowlanymi.
15) Wykonawca zobowiązany jest do zapewnienia zaplecza budowy dla pracowników własnych (i podwykonawców), wraz z zapleczem administracyjno-biurowym i socjalno-bytowym.
16) Wykonawca może powierzyć wykonanie zamówienia podwykonawcom o ile nie są powiązani z Zamawiającym. Szczegóły dotyczące zatrudnienia podwykonawców zostaną doprecyzowane w umowie z wykonawcą.
17) Wykonawca zobowiązany jest do wytyczenia budynku poprzez uprawnionego geodetę oraz pokrycie kosztów spowodowanych przez jakiekolwiek inne konieczne prace geodezyjne, które są niezbędne lub użyteczne dla wykonania Przedmiotu umowy.
18) Wykonawca będzie odpowiedzialny za prowadzenie dziennika budowy zgodnie z obowiązującymi przepisami (Rozporządzenie Ministra Infrastruktury z dnia 19 listopada 2001 r. w sprawie rodzajów obiektów budowlanych, przy których realizacji jest wymagane ustanowienie inspektora nadzoru inwestorskiego). Zapisy do dziennika budowy winny być czynione na bieżąco i powinny odzwierciedlać postęp robót, stan bezpieczeństwa ludzi oraz stan techniczny i wszystkie kwestie związane z zarządzaniem budową. Każdy zapis do dziennika budowy powinien zawierać jego datę, nazwisko i stanowisko oraz podpis osoby, która go dokonuje. Wszystkie zapisy powinny być czytelne i dokonywane w porządku chronologicznym jeden po drugim, nie pozostawiając pustych między nimi, w sposób uniemożliwiający wprowadzanie późniejszych dopisków. Wszystkie protokoły i inne dokumenty załączane do dziennika budowy powinny być przejrzyście numerowane, oznaczane i datowane przez zarówno Wykonawcę jak i zarządzającego realizacją umowy.
19) Wynagrodzenie za wykonanie wszelkich robót budowlanych, prac i czynności ma charakter ryczałtowy, a istotą zobowiązania wykonawcy w ramach zawieranej umowy jest osiągnięcie efektu w postaci wykonania Przedmiotu Zamówienia bez ponoszenia kosztów poza Wynagrodzeniem określonym umową. Po wykonaniu zamówienia wymagany jest kosztorys powykonawczy, co nie zmienia charakteru wynagrodzenia.
20) Zamawiający wymaga przeprowadzenia wizji lokalnej mającej na celu oględziny miejsca realizacji zamówienia i dostarczenie Wykonawcom wiadomości niezbędnych (których nie da się przekazać w treści dokumentów zamówienia) do prawidłowego przygotowania oferty i skalkulowania jej ceny.
21) W celu umówienia wizji lokalnej należy kontaktować się emaliowo z osobami wyznaczonymi do komunikowania się z wykonawcami.
22) Warunkiem podpisania Końcowego Protokołu Odbioru Inwestycji jest przedłożenie przez Wykonawcę Zamawiającemu:
a) Prawomocnej decyzji o pozwoleniu na użytkowanie.
b) Kompletnych opinii strażackich (PSP) i sanitarnych (Sanepid).
c) Instrukcji Bezpieczeństwa Pożarowego (w formie papierowej i elektronicznej).
d) Oświadczeń kierownika budowy o zgodności robót z projektem i przepisami.
Wykonawca powinien brać czynny udziału w tych kontrolach oraz uzyskać pozwolenie na użytkowanie.
Koszty uzyskania wszelkich opinii, ekspertyz, pomiarów (np. hałas, instalacje) oraz opracowania instrukcji obciążają Wykonawcę i są wliczone w cenę ofertową.
Okres realizacji zamówienia wykonany w terminie do 31 maja 2027 r. przy czym:
1) zakończenie wykonania wszystkich robót budowlanych oraz przedłożenie Zamawiającemu kompletnej dokumentacji powykonawczej wymaganej do uzyskania pozwolenia na użytkowanie – do dnia 28 lutego 2027 r.;
2) zakończenie wykonania Przedmiotu Umowy (wraz z pozwoleniem na użytkowanie) – do dnia 31 maja 2027 r.
ZE WZGLĘDU NA LIMIT ZNAKÓW OPIS PRZEDMIOTU ZAMÓWIENIA ZNAJDUJE SIĘ W PLIKU ZAPYTANIE OFERTOWE
Okres gwarancji: zgodnie z zapisami zapytania ofertowego
Miejsce realizacji
Kraj: Polska, Województwo: podkarpackie, Powiat: bieszczadzki, Gmina: Ustrzyki Dolne, Miejscowość: Ustrzyki Dolne
Termin składania ofert
2026-05-18 21:59:59.0
Lokalizacja
Kraj: Polska, Województwo: podkarpackie, Powiat: bieszczadzki, Gmina: Ustrzyki Dolne, Miejscowość: Ustrzyki Dolne
Kategoria asortymentowa
Inne
Pozostałe prace budowlano-remontowe
Usługi budowy instalacji
Usługi wykończeniowe, budowy i remontu obiektów
Pozostałe prace budowlano-remontowe
Usługi budowy instalacji
Usługi wykończeniowe, budowy i remontu obiektów
Dane nabywcy
PAMO Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością
ul. Kolejowa 6
38-700 Ustrzyki Dolne
Województwo: podkarpackie
Kraj: Polska
NIP: 6891169458
ul. Kolejowa 6
38-700 Ustrzyki Dolne
Województwo: podkarpackie
Kraj: Polska
NIP: 6891169458