Przeprowadzenie grupowych kursów języka angielskiego oraz zajęć indywidualnych w Głównym Urzędzie Statystycznym w 2026 roku.

Notice description

2.1. Rodzaj zamówienia: usługi.
2.2. Przedmiotem zamówienia jest: przeprowadzenie grupowych kursów języka angielskiego oraz zajęć indywidualnych w Głównym Urzędzie Statystycznym w 2026 roku.
2.3. Przedmiot zamówienia.
Przedmiot zamówienia obejmuje przeprowadzenie grupowych kursów języka angielskiego oraz zajęć indywidualnych w Głównym Urzędzie Statystycznym w 2026 roku.
2.4. Przedmiot zamówienia będzie realizowany zgodnie z:
2.4.1 postanowieniami SWZ, a w szczególności z OPZ, stanowiącym załącznik nr 1 do SWZ,
2.4.2 Ofertą wykonawcy oraz zasadami wiedzy technicznej i obowiązującymi w Polsce przepisami prawa.
2.4.3 umową, której wzór zawarty został w Załączniku nr 2 do SWZ.

2.5. Klauzule i aspekty społeczne.
2.5.1 Zgodnie z art. 95 ust. 1 ustawy Pzp Zamawiający wymaga, aby osoba/osoby wykonująca/wykonujące czynności w zakresie wskazanym w Załączniku nr 12 do SWZ, był/były zatrudniona/zatrudnione przez Wykonawcę lub podwykonawcę na podstawie umowy o pracę (stosunek pracy w rozumieniu art. 22
§ 1 Kodeksu pracy), w wymiarze pełnego etatu, przez cały okres realizacji przedmiotu zamówienia na warunkach, o których mowa we wzorze umowy stanowiącym Załącznik nr 2 do SWZ -jeżeli wykonanie tych czynności polega na wykonywaniu pracy w sposób określony w art. 22 § 1 ustawy z dnia 26 czerwca 1974 r. – Kodeks pracy (Dz. U. z 2025 r. poz. 277), w zakresie wskazanym w OPZ.
2.5.2 Zamawiający wymaga, aby Wykonawca w trakcie trwania umowy stosował przepisy wynikające
z aktualnych aktów wykonawczych do ustawy z dnia 10 października 2002 r. o minimalnym wynagrodzeniu za pracę (Dz. U. z 2024 r. poz. 1773), w zakresie minimalnego wynagrodzenia za pracę,
z zastrzeżeniem, że w cenie oferty Wykonawca uwzględni wysokość minimalnej stawki godzinowej
w 2026 r. (Dz.U. z 2025 r. poz. 1242).
2.5.3 Uprawnienia Zamawiającego w zakresie kontroli spełniania przez wykonawcę wymagań, o których mowa w pkt. 4.4. - 4.6 oraz sankcji z tytułu niespełnienia tych wymagań określono we wzorze umowy stanowiącym Załącznik nr 2 do SWZ.

2.6. Klauzula środowiskowa.
2.6.1 W celu zminimalizowania negatywnego wpływu realizacji przedmiotu zamówienia na środowisko naturalne, Zamawiający wymaga, aby Wykonawca:
2.6.1.1 przekazywał informacje o realizacji programów nauczania, informacje o frekwencji uczestników (miesięczne i za cały okres zajęć), informacje o wynikach testów końcowych i ankiet ewaluacyjnych oraz indywidualnych raportów postępów, tylko w formie elektronicznej, bez używania formy papierowej;
2.6.1.2 umożliwił pobieranie w formie elektronicznej, bez konieczności drukowania w formie papierowej, imiennych zaświadczeń ukończenia zajęć w przypadku ich zaliczenia.

2.7 Spełnienie wymagań art. 100 ust. 1 ustawy.
2.7.1 Przedmiot zamówienia będzie dostosowany do potrzeb osób niepełnosprawnych w zakresie warunków realizacji szkoleń (praca zdalna przy komputerze niewymagająca przemieszczania się). W przypadku zajęć stacjonarnych budynek GUS jest przystosowany do potrzeb osób niepełnosprawnych.

2.8 Wspólny Słownik Zamówień (CPV):
80580000-3 – Oferowanie kursów językowych.

2.9 Wizja lokalna
2.9.1 Zamawiający nie przewiduje wizji lokalnej

Make an offer

Time limit for receipt of tenders

2026-05-19 08:00:00.0

Location

00-925 Warszawa

Category assortment

Foreign language learning

Buyer details

Główny Urząd Statystyczny
al. Niepodległości 208
00-925 Warszawa
telefon: null
email: b.wieladek@stat.gov.pl
nip: 5261040828

Contact details