Realizacja usługi polegającej na zapewnieniu dostępu do sieci Internetu symetrycznego w lokalizacji Zamawiającego.

Notice description

Powstaje w kontekście projektu:
FENG.01.01-IP.02-0583/25 - Opracowanie nowego procesu świadczenia usług badawczych na morzu z wykorzystaniem zintegrowanego systemu zdalnego przesyłu i analizy danych pomiarowych wspomaganego AI

PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA
Przedmiotem Zapytania Ofertowego jest realizacja usługi polegającej na zapewnieniu dostępu do sieci Internetu symetrycznego w lokalizacji Zamawiającego.

Wymagania:
• Usługodawca zapewnia dostęp do sieci Internet przy u. Starogardzkiej 17A w Straszynie za pomocą łącza symetrycznego o gwarantowanej przepustowości 4000 Mbps.
• Oferowana usługa musi zapewniać możliwość zwiększenia parametrów łącza do 10Gbps/10Gbps, brak blokowania usług i protokołów w Internecie,
• Pula 16 publicznych, stałych adresów IP.
• Brak ograniczeń w ilości i rodzaju przesyłanych danych.
• Zapewnienie kompatybilność z infrastrukturą sieciową Zamawiającego przy wykorzystaniu interfejsu 10 Gb/s SFP+.
• Dostępność dla usług na poziomie minimum 99,8%,
• Usługodawca udostępni Adresy IP niezbędne do uruchomienia łącza.
• Czas reakcji na awarię nie może przekraczać 12 godzin liczonych od chwili zgłoszenia awarii.
• Całkowity czas przywrócenia funkcjonalności nie może przekraczać 48 godzin.
• Zamawiający dopuszcza krótkie, planowe, uzgodnione z minimum 7 dniowym wyprzedzeniem z Zamawiającym przerwy techniczne wyłącznie w godzinach uzgodnionych z Zamawiającym.

WYMAGANIA POZOSTAŁE:
1. O udzielenie zamówienia może ubiegać się Oferent, który wykaże, że w okresie ostatnich 5 lat przed upływem terminu składania ofert (a jeśli okres prowadzenia działalności jest krótszy to w tym okresie) należycie zrealizował, co najmniej 4 usługi zapewnienia dostępu do Internetu symetrycznego o minimalnej wartości 50 000,00 zł każda.
Do wykazu należy załączyć dowody określające czy te usługi zostały wykonane należycie, przy czym dowodami, o których mowa są referencje, protokoły odbioru lub inne, z których będzie jednoznacznie wynikać należyte wykonanie zamówienia, a jeżeli z uzasadnionej przyczyny o obiektywnym charakterze wykonawca nie jest w stanie uzyskać tych dokumentów – inne dokumenty np. oświadczenie Wykonawcy.
Warunek ten uważać się będzie za spełniony, jeśli Oferent złoży stosowne oświadczenie w przedmiotowym zakresie, zawarte w Załączniku nr 6 do niniejszego zapytania ofertowego wraz z wymaganymi do niego załącznikami.
2. Wykonawca składający ofertę powinien być wpisany do „rejestru” przedsiębiorców telekomunikacyjnych, o których mowa w Art. 10 ustawy z dnia 16 lipca 2004 r. Prawo telekomunikacyjne (Dz. U. 2004 nr 171 poz. 1800 z późn. zm.) (Oświadczenie pisemne – nr z rejestru UKE).
Na dowód spełnienia powyższego warunku, do oferty należy dołączyć dokument potwierdzający wymagany wpis.

STOSOWANIE ROZWIĄZAŃ RÓWNOWAŻNYCH:
• Jeżeli w jakimkolwiek miejscu w dokumentacji zostały wskazane nazwy producenta, nazwy własne, znaki towarowe, patenty lub pochodzenie materiałów czy urządzeń służących/niezbędnych do realizacji przedmiotu niniejszego zapytania ofertowego – wszędzie tam Zamawiający dodaje wyrazy „lub równoważne”.
• Do materiałów, urządzeń i rozwiązań wskazanych w dokumentacji, dla których są wskazane nazwy własne, znaki towarowe, patenty lub pochodzenie można stosować materiały, urządzenia i rozwiązania równoważne pod względem parametrów technicznych, jakościowych, funkcjonalnych oraz użytkowych. Przewidziane do zastosowania urządzenia, materiały i rozwiązania powinny spełniać parametry określone w niniejszym zapytaniu ofertowym dotyczące przedmiotu zamówienia i nie powinny być odeń gorsze.
• Oferent powołujący się na zastosowanie materiałów, urządzeń i rozwiązań równoważnych powinien wykazać, że spełniają one wymogi Zamawiającego, w szczególności poprzez udokumentowanie załączonymi do oferty informacjami dotyczącymi parametrów technicznych, wytrzymałościowych, technologicznych itp., szczegółowych rysunków technicznych, atestów, aprobat, deklaracji zgodności, kart katalogowych urządzeń i materiałów zgodnie ze specyfiką niniejszego zamówienia. Załączane dokumenty muszą
w sposób jednoznaczny stwierdzać równowartość proponowanych materiałów, urządzeń
i rozwiązań w stosunku do szczegółów niniejszego zapytania ofertowego.
• Zastosowanie rozwiązań równoważnych wymaga pisemnej zgody Zamawiającego. Zamawiający zastrzega sobie prawo do oceny równoważności proponowanych rozwiązań oraz korzystania w tym względzie z opinii ekspertów. Oferent musi mieć świadomość, iż możliwość zastosowania rozwiązań równoważnych uzależniona będzie od ich zgodności ze wszystkimi parametrami określonymi w projekcie, specyfikacji technicznej oraz akceptacji Zamawiającego.

HARMONOGRAM REALIZACJI ZAMÓWIENIA
Realizacja przedmiotu zamówienia, tj.
• Oczekiwany termin aktywacji usługi: do 14 dni kalendarzowych od zawarcia umowy.
• Oczekiwany czas obowiązywania usługi dostępu do Internetu: od momentu aktywacji usługi do 28-02-2029r.
• Dla potrzeb oferty należy przyjąć, że usługa ma być dostępna przez okres 34 miesięcy.

Miejsce realizacji
Cała polska

Make an offer

Time limit for receipt of tenders

Wed Apr 15 21:59:59 GMT 2026

Location

Kraj: Polska

Category assortment

Internet and telephone services

Buyer details

MEWO S.A.
Starogardzka 17A
83-010 Straszyn
Województwo: pomorskie
Kraj: Polska
NIP: 5833159342

Contact details