Zapytanie ofertowe na szkolenie z obsługi systemu audio, konfiguracji ekranów LED oraz programowania na potrzeby „PARLAMENT - TOMASZ BOŻYCZKO, TOMASZ CZERWIŃSKI, MARIUSZ KALISZCZAK, PIOTR ZBOIŃSKI -SPÓŁKA JAWNA” do realizacji projektu pt. „Rozszerzenie działalności i uodpornienie na sytuacje kryzysowe przedsiębiorstwa PARLAMENT w Gdańsku poprzez wprowadzenie nowych cyfrowych usług konferencyjnych, audio wizualnych oraz prezentacyjnych.” realizowanego w ramach Działania A1.2.1. Inwestycje dla przedsiębiorstw w produkty, usługi i kompetencje pracowników oraz kadry związane z dywersyfikacją działalności, Priorytet: Odporność i konkurencyjność gospodarki – część grantowa, Program: Krajowy Plan Odbudowy i Zwiększania Odporności

Opis zapytania

Powstaje w kontekście projektu:
KPOD.01.03-IW.01-9830/24 - Rozszerzenie działalności i uodpornienie na sytuacje kryzysowe przedsiębiorstwa PARLAMENT w Gdańsku poprzez wprowadzenie nowych cyfrowych usług konferencyjnych, audio wizualnych oraz prezentacyjnych

1. Przedmiotem zamówienia jest szkolenie z obsługi systemu audio, konfiguracji ekranów LED oraz programowania na potrzeby „PARLAMENT - TOMASZ BOŻYCZKO, TOMASZ CZERWIŃSKI, MARIUSZ KALISZCZAK, PIOTR ZBOIŃSKI - SPÓŁKA JAWNA” do realizacji projektu pt. „Rozszerzenie działalności i uodpornienie na sytuacje kryzysowe przedsiębiorstwa PARLAMENT w Gdańsku poprzez wprowadzenie nowych cyfrowych usług konferencyjnych, audio wizualnych oraz prezentacyjnych.” realizowanego w ramach Działania A1.2.1. Inwestycje dla przedsiębiorstw w produkty, usługi i kompetencje pracowników oraz kadry związane z dywersyfikacją działalności, Priorytet: Odporność i konkurencyjność gospodarki – część grantowa, Program: Krajowy Plan Odbudowy i Zwiększania Odporności.

2. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia:
Szkolenie z obsługi systemu audio, konfiguracji ekranów LED oraz programowania dla 4 osób.
Szkolenie ma na celu podniesienie kwalifikacji technicznych personelu, co jest kluczowe dla profesjonalnego zarządzania nowoczesnymi systemami audio, wideo i oświetleniowymi. Dzięki temu personel będzie mógł efektywnie wykorzystać dostępne technologie, co przełoży się na wyższą jakość usług oferowanych przez hotel i klub muzyczny.
Szkolenie ma zapewnić, że pracownicy będą potrafili samodzielnie konfigurować systemy, co zminimalizuje potrzebę korzystania z usług zewnętrznych i obniży koszty operacyjne.

Zakres szkolenia ma obejmować:
- Systemy audio, konfiguracja i wykorzystanie systemów typu DSP nowej generacji; 5 godzin w tym warsztaty na sprzęcie zamawiającego
- obsługa i programowanie krosownic cyfrowych; 3 godziny w tym warsztaty na sprzęcie zamawiającego
- Wykorzystanie i konfiguracja ekranów LED; 2 godziny w tym konfiguracja i zarządzanie procesorami NovaStar będących w posiadaniu zamawiającego
- Konfiguracja i wykorzystanie protokołów cyfrowych Art.-net i DMX. 5 godzin w tym warsztaty na sprzęcie zamawiającego
- Automatyka budynkowa w tym podstawy możliwości programowania i zmian parametrów, 5 godzin, w standardzie Crestron będącego w posiadaniu zamawiającego
- Kreowanie pokazów multimedialnych z wykorzystaniem oprogramowania Arkaos oraz ekranów LED zamawiającego w wymiarze 5 godzin
- Publikowanie materiału LIVE na platformach multimedialnych (Youtube), kreowanie streamu LIVE, obróbka materiału video i jego rejestracja w wymiarze 5 godzin

Szkolenie powinno się odbyć w siedzibie zamawiającego
Szkolenie dla 4-5 osób wyznaczonych przez zamawiającego
Szkolenie w wymiarze 30 godzin podzielone na 4 dni szkoleń, terminy uzgodnione z zamawiającym.

Zakres szkolenia obejmie następujące moduły:

1. Systemy audio:
- Konfiguracja i wykorzystanie systemów nowej generacji: Szkolenie ma obejmować szczegółowe instrukcje dotyczące konfiguracji i wykorzystania cyfrowych procesorów sygnałowych. Uczestnicy mają nauczyć się, jak dostosować systemy nagłośnienia do akustyki pomieszczeń, co jest kluczowe dla zapewnienia najwyższej jakości dźwięku podczas różnorodnych wydarzeń.
- Obsługa i programowanie krosownic cyfrowych: pracownicy mają nabyć umiejętności pozwalające na bezstratną transmisję dźwięku przez sieć Ethernet.
- Protokoły transmisji cyfrowej audio: Omówienie podstaw techniki sieciowej i transmisji danych w kontekście systemów audio, w tym protokołów transmisji cyfrowej, które są niezbędne do efektywnego zarządzania i konfiguracji systemów nagłośnienia.

2. Wykorzystanie i konfiguracja ekranów LED:
- Konfiguracja ekranów LED: Szkolenie ma objąć instrukcje dotyczące konfiguracji wielkości ekranu LED, skalowania efektywnej rozdzielczości oraz wykorzystania skalarów obrazu.
- Zastosowanie zaawansowanego oprogramowania sterującego: Uczestnicy mają nauczyć się, jak korzystać z oprogramowania do kreacji pokazów wideo, w tym prowadzenia pokazów na żywo (LIVE). Szkolenie ma umożliwić prowadzenie profesjonalnych prezentacji multimedialnych, które będą integralną częścią oferowanych usług.

3. Konfiguracja i wykorzystanie protokołów cyfrowych:
- Obsługa i programowanie pokazów oświetlenia scenicznego
- Interfejsy łączące systemy nagłośnienia i projekcji: Omówienie integracji systemów oświetleniowych z systemami nagłośnienia i projekcji, co pozwoli na tworzenie spójnych i spektakularnych pokazów multimedialnych.

4. Szkolenie z zakresu automatyki budynkowej zainstalowanej u Zamawiającego powiązanej z systemami audio i video

Wdrażanie zaawansowanych technologii multimedialnych i automatyki jest zgodne z aktualnymi trendami w turystyce i kulturze. Szkolenie ma umożliwić personelowi wykorzystanie technologii takich jak rozszerzona rzeczywistość oraz interaktywne instalacje artystyczne, aby stworzyć nowe doświadczenia kulturalne i przyciągnąć różne grupy odbiorców.

Dzięki zaawansowanym umiejętnościom technicznym zdobytym podczas szkolenia, spółka Parlament będzie mogła oferować usługi na najwyższym poziomie, co wyróżni ją na tle konkurencji. Profesjonalne zarządzanie systemami multimedialnymi przyciągnie większą liczbę klientów i podniesie prestiż obiektu.
Dzięki zdobytym umiejętnościom pracownicy będą mogli szybko reagować na wszelkie problemy techniczne i zapewnić nieprzerwane funkcjonowanie systemów multimedialnych.

Szkolenie ma być dostosowane do potrzeb osób z niepełnosprawnościami. Materiały szkoleniowe będą przygotowane zgodnie z zasadami uniwersalnego projektowania – czytelne, z wysokim kontrastem, dostępne w wersji elektronicznej. Szkolenie będzie prowadzone w sposób zrozumiały, z możliwością indywidualnego podejścia do uczestników. Ułatwi to pełne przyswojenie wiedzy niezależnie od sprawności uczestników

DODATKOWE INFORMACJE:
1. Wyłoniony Wykonawca zapewni w ramach wynagrodzenia szkolenie 4 pracowników Wykonawcy.
2. Za rozwiązania równoważne należy rozumieć takie, które przedstawiają opis przedmiotu zamówienia o takich samych lub lepszych parametrach technicznych, jakościowych, funkcjonalnych spełniających minimalne parametry określone przez Zamawiającego, lecz oznaczone innym np. znakiem towarowym, patentem lub pochodzeniem, normą, czy aprobatą. Wykonawca, który powołuje się na rozwiązania równoważne w opisywanym przez Zamawiającego przedmiocie zamówienia, jest obowiązany udowodnić, że proponowane przez niego rozwiązania w równoważnym stopniu spełniają wymagania określone w zapytaniu ofertowym.
3. Zamawiający wymaga od Wykonawcy złożenia stosownych dokumentów uwiarygadniających zastosowanie rozwiązań równoważnych. W przypadku, gdy Wykonawca nie złoży w ofercie dokumentów o zastosowaniu innych równoważnych materiałów lub rozwiązań, to rozumie się przez to, że do kalkulacji ceny oferty i wykonania przedmiotu zamówienia ujęto materiały zaproponowane w szczegółowym opisie przedmiotu zamówienia; w związku z tym Wykonawca jest zobowiązany zastosować do wykonania zamówienia materiały lub rozwiązania zaproponowane w Szczegółowym opisie przedmiotu zamówienia.
4. Wykonawca wraz z Przedmiotem zamówienia dostarczy Zamawiającemu dokumenty w języku polskim:
- Harmonogram realizacji szkolenia
- Raport z przeprowadzonego szkolenia

Okres gwarancji: nie dotyczy
Miejsce realizacji
Kraj: Polska, Województwo: pomorskie, Powiat: Gdańsk, Gmina: Gdańsk, Miejscowość: Gdańsk

Złóż ofertę

Termin składania ofert

10.12.2025 23:59

Lokalizacja

Kraj: Polska, Województwo: pomorskie, Powiat: Gdańsk, Gmina: Gdańsk, Miejscowość: Gdańsk

Kategoria asortymentowa

Szkolenia
Infrastruktura RTV i usługi nadawcze
Odtwarzacze i urządzenia multimedialne
Sprzęt audio
Sprzęt video

Dane nabywcy

PARLAMENT spółka jawna Tomasz Bożyczko Tomasz Czerwiński Mariusz Kaliszczak Piotr Zboiński
Św. Ducha 2
80-834 Gdańsk
Województwo: pomorskie
Kraj: Polska
NIP: 5832739830

Dane kontaktowe