Powrót

„Skate park w Środzie Śląskiej”

» Opis zapytania

PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA - WYKONANIE Skate parku w Środzie Śląskiej

Miejsce realizacji
Skate Park zostanie zlokalizowany na działkach ewidencyjnych nr 5 i 14 AM-10 AM-10 obręb 6 Środa Śląska zgodnie z planem zagospodarowania terenu stanowiącym załącznik do projektu budowlanego.

Stan istniejący
Teren objęty inwestycją na dzień dzisiejszy jest niezagospodarowany i pokryty trawą. Na obszarze inwestycji obecnie znajdują się obiekty małej architektury (kosze na śmieci, ławki)

Parametry obiektu
- powierzchnia terenu objęta opracowaniem – 500 m2
- powierzchnia płyty betonowej skateparku z przeszkodami – 495 m2

Zakres prac
Projekt obejmuje swoim zakresem wykonanie płyty betonowej, umieszczenie nowego urządzenia skate parku, regulaminu, demontaż starych urządzeń skate parku zlokalizowanych na działce nr 8 AM-10 obręb 6 Środa Śląska i montaż wg projektu budowlanego na nowej płycie skate parku posadowionego na działkach nr 5 i 14 AM-10 AM-10 obręb 6 Środa Śląska
Dane konstrukcyjne nowej płyty skate parku:
Ogólne
Konstrukcja przeszkód skateparku betonowa z betonu c35/45 wg technologii firm produkujących elementy prefabrykowane.
Sposób wykonania wg opisów specyfikacji i technologii producentów.
Płyta nawierzchniowa betonowa z betonu c25/30 przystosowana do uprawiania sportów, a w szczególności skatingu wg opisu w specyfikacji.
Pod przeszkodami zakotwionymi na fundamentach wystających ponad płytę beton.
Obrzeża płyty z kątownika stalowego.
Przeszkody są traktowane jako elementy „mebli miejskich” inaczej małej architektury w mieście.
Wymiary i kształt elementów przyjęto według zasad ergonomii i zasad obowiązujących przy uprawianiu skatingu, wg normy en 14974, dotyczącej skateparków niezadaszonych.

Jak napisano w specyfikacji, należy zwrócić uwagę młodzieży na konieczność jeżdżenia w kaskach i ochraniaczach poprzez wywieszenie tablic informacyjnych z regulaminem skateparku – załączono regulamin do projektu.

Nawierzchnia skateparku
Należy wykonać nawierzchnię skateparku w następujący sposób:

Podbudowa:

Warstwa odcinająca z piasku 10 cm
Podbudowa z piasku stabilizowanego cementem 20 cm
Stopień zagęszczenia gruntu : ip>0,70
Warstwa poślizgowa: folia budowlana pe 0,2mm – 2 warstwy

Po zdjęciu warstw poniżej projektowanego poziomu posadzki należy wykonać nasyp kontrolowany z piasku średniego, zagęszczonego.
Wymagany wskaźnik zagęszczenia gruntu wg pn-68/b-06050 „roboty ziemne. Warunki techniczne wykonania”, ip>= 0,70 proctor’a wg próby normalnej oraz ev2 3 80 mn/m2 i ev2/ev1 £ 2,5.
Równość podbudowy należy wykonać z dokładności do (+- 1 cm).

Płyta betonowa:

Beton klasy c25/30.
Grubość 15 cm.
Zbrojenie fi 12, rozproszone włóknem stalowym 50/1 lub 50/0,5 w ilości 15 kg/m3 lub polipropylenowym w ilości 2kg/m3.
Wierzchnie warstwy wzmacniane posypkami utwardzającymi z kordunem (no. Panbex f1) – 4kg/m2.
Beton jest zacierany na gładko maszynami oraz pokrywany impregnatem panbexil 0,1/m2.

Po wykonaniu posadzki cięte są dylatacje. Maksymalnie 5m x 5m, wycięte na 1/3 grubości płyty, wg. Specyfikacji.

Wypełnienie dylatacji po min. 30 dniach. Fazowanie krawędzi dylatacji, założenie sznurów dylatacji oraz wypełnienie dylatacji masą poliuretanową.
Poszczególne obiekty wtopione w posadzkę, w sposób umożliwiający płynny najazd na poszczególne obiekty skateingowe. Nie dopuszcza się zastosowania żadnych elementów pośrednich np. Blach najazdowych.
Spadek płyty 0,5% w kierunku poprzecznym.

Krawędzie:

Krawędzie płyty z kształtowników stalowych, po wykonaniu płyty sfrezować wg technologii wykonywania posadzek przemysłowych. Można stosować zamiennie krawężniki betonowe.

Właściwości nawierzchni betonowej:

Nawierzchnia płyty musi być idealnie równa i gładka. Przy kontakcie drewnianego dziecka z nawierzchnią powinno występować jak najmniejsze tarcie.

Dla osoby poruszającej się na deskorolce z kółkami o średnicy 45 mm nie może być żadnych odczuwalnych nierówności w nawierzchni jezdnej. Przy wykonaniu skateparku najpierw należy wykonać fundamenty skrzynkowe pod przeszkody, a potem wylać płytę betonową wg specyfikacji i projektu.

Wykończenie:

Fragmenty elementów skate’ingowych, które powinny być lepiej widoczne dla skaterów, to jest boki przeszkód prostopadłe do płyty należy pomalować farbą do betonu w jaskrawym kolorze, pomarańczowym ral 2008.

Przeniesienie i montaż urządzeń”
• Box – urządzenie opisane w załączniku nr 1 do Wniosku w pkt.10 ZESTAWIENIE ZASTOSOWANYCH URZĄDZEŃ ISTNIEJĄYCH poz. 1 tabeli – 2szt.
• Bank – urządzenie opisane w załączniku nr 1 do Wniosku w pkt.10 ZESTAWIENIE ZASTOSOWANYCH URZĄDZEŃ ISTNIEJĄYCH poz. 2 tabeli – 3szt.
• Box – urządzenie opisane w załączniku nr 1 do Wniosku w pkt.10 ZESTAWIENIE ZASTOSOWANYCH URZĄDZEŃ ISTNIEJĄYCH poz. 3 tabeli – 1szt.
• Jump ramp – urządzenie opisane w załączniku nr 1 do Wniosku w pkt.10 ZESTAWIENIE ZASTOSOWANYCH URZĄDZEŃ ISTNIEJĄYCH poz. 4 tabeli – 3szt.
• Curb poziomy – urządzenie opisane w załączniku nr 1 do Wniosku w pkt.10 ZESTAWIENIE ZASTOSOWANYCH URZĄDZEŃ ISTNIEJĄYCH poz. 5 tabeli – 1szt.
• Curb ukośny – urządzenie opisane w załączniku nr 1 do Wniosku w pkt.10 ZESTAWIENIE ZASTOSOWANYCH URZĄDZEŃ ISTNIEJĄYCH poz. 6 tabeli – 1szt.
• Grind-Box – urządzenie opisane w załączniku nr 1 do Wniosku w pkt.10 ZESTAWIENIE ZASTOSOWANYCH URZĄDZEŃ ISTNIEJĄYCH poz. 7 tabeli – 1szt.
• Walk-Box – urządzenie opisane w załączniku nr 1 do Wniosku w pkt.10 ZESTAWIENIE ZASTOSOWANYCH URZĄDZEŃ ISTNIEJĄYCH poz. 8 tabeli – 1szt.
Dostawa oraz montaż nowych urządzeń:
1. Minirampa H100 – urządzenie opisane w załączniku nr 3 do Wniosku w pkt. ZESTAWIENIE ZASTOSOWANYCH URZĄDZEŃ PROJEKTOWANYCH poz. 1 tabeli – 1szt.

Szczegółowy opis prac, zabezpieczenia terenu budowy, parametrów technicznych poszczególnych urządzeń zawiera Projekt budowlany stanowiący załącznik nr 1
Szczegółowy plan zagospodarowania terenu zawiera załącznik nr 2
WYMAGANIA DOTYCZĄCE ZAMÓWIENIA:

Wymagania dotyczące nowych urządzeń:

Wszystkie urządzenia sportowe, zabawowe i rekreacyjne oraz komunalne zainstalowane na terenie objętym niniejszym opracowaniem muszą bezwzględnie spełniać wszystkie wymagania w zakresie bezpieczeństwa użytkowania zgodnie z obowiązującymi normami (PN-EN 14974:2019-07- Urządzenia dla użytkowników sprzętu rolkowego. Wymagania bezpieczeństwa i metody badań).

Urządzenia należy posadowić na prefabrykowanych fundamentach zgodnie z technologią i systemem dostawcy sprzętu w sposób zapewniający bezpieczeństwo użytkowania.

Wszystkie montowane urządzenia muszą posiadać atesty i certyfikaty bezpieczeństwa potwierdzające, że zostały wykonane w oparciu o obowiązujące normy w tym zakresie oraz posiadać dopuszczenie do stosowania.

Każde urządzenie powinno być oznaczone tabliczką znamionową zawierającą informację o producencie, dacie produkcji, numerze seryjnym i numerze normy, zgodnie z którą urządzenie wyprodukowano. Ponadto urządzenie powinno być trwale związane z gruntem.

Na działce należy zamontować tablicę informacyjną, zawierającą regulamin określający zasady i warunki korzystania z placu zabaw oraz numery alarmowe, numer telefonu do Zarządcy placu zabaw oraz adres placu.

Właściciel skate parku odpowiada za jego utrzymywanie w dobrym stanie technicznym i dokonywanie przeglądów stanu technicznego urządzeń i elementów.

Wykonanie montażu urządzeń mogą dokonywać osoby/firmy przeszkolone w tym celu przez producentów zabawek oraz w oparciu o instrukcje montażu, zaleceń, wskazówek i pod nadzorem dostawcy.


Dostarczone nowe urządzenia powinny być:
• jednoznacznie oznakowane numerem katalogowym pozwalającym na ich identyfikację w karcie technicznej urządzenia oraz tym samym numerem katalogowym w certyfikatach zgodności z normą PN-EN 14974:2019-07
• na urządzeniach, które są zainstalowane w podłożu powinien być umieszczony przez producenta czytelny znak poziomu podstawowego. Wskazuje on wysokość, na jakiej montaż gwarantuje stabilność sprzętu (znak ten powinien być równy z nawierzchnią lub płaszczyzną zabawy).
• urządzenia powinny być oznakowane nazwą i adresem producenta lub upoważnionego przedstawiciela, numerem kolejnym, pozwalającym na indywidualną identyfikację (metryczki urządzenia i roku produkcji) oraz numerem i datą normy, której wymogom odpowiadają.
• montaż urządzeń zgodny z zatwierdzoną instrukcją

Wykonawca przekaże po wykonaniu usług do nowych urządzeń:
• dokumentację techniczną, z kartami informacyjnymi o konstrukcji urządzeń , ich wymiarach, użytych materiałach, farbach i lakierach ,
• instrukcję użytkowania i montażu, włącznie z danymi na temat bezpiecznych odległości pomiędzy urządzeniami ,
• certyfikaty , badania i inne dokumenty potwierdzające zgodność sprzętu z normą PN-EN 14974:2019-07
• pisemne potwierdzenie kompletności wykonania prac objętych zamówieniem i zgodności montażu z normą PN-EN 14974:2019-07
• wypełnioną gwarancję jakości (załącznik pn. Gwarancja jakości )

Zamawiający wymaga zatrudnienia na podstawie umowy o pracę przez wykonawcę lub podwykonawcę osób wykonujących wskazane poniżej czynności w trakcie realizacji zamówienia pn. „Skate park w Środzie Śląskiej”
W trakcie realizacji zamówienia na każde wezwanie zamawiającego w wyznaczonym w tym wezwaniu terminie wykonawca przedłoży zamawiającemu wskazane poniżej dowody w celu potwierdzenia spełnienia wymogu zatrudnienia na podstawie umowy o pracę przez wykonawcę lub podwykonawcę osób wykonujących wskazane w punkcie 1 czynności w trakcie realizacji zamówienia:
- oświadczenie wykonawcy lub podwykonawcy o zatrudnieniu na podstawie umowy o pracę osób wykonujących czynności, których dotyczy wezwanie zamawiającego. Oświadczenie to powinno zawierać w szczególności: dokładne określenie podmiotu składającego oświadczenie, datę złożenia oświadczenia, wskazanie, że objęte wezwaniem czynności wykonują osoby zatrudnione na podstawie umowy o pracę wraz ze wskazaniem liczby tych osób, imion i nazwisk tych osób, rodzaju umowy o pracę i wymiaru etatu oraz podpis osoby uprawnionej do złożenia oświadczenia w imieniu wykonawcy lub podwykonawcy;
- poświadczoną za zgodność z oryginałem odpowiednio przez wykonawcę lub podwykonawcę kopię umowy/umów o pracę osób wykonujących w trakcie realizacji zamówienia czynności, których dotyczy ww. oświadczenie wykonawcy lub podwykonawcy (wraz z dokumentem regulującym zakres obowiązków, jeżeli został sporządzony). Kopia umowy/umów powinna zostać zanonimizowana w sposób zapewniający ochronę danych osobowych pracowników, zgodnie z przepisami ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych (tj. w szczególności1 bez adresów, nr PESEL pracowników). Imię i nazwisko pracownika nie podlega anonimizacji. Informacje takie jak: data zawarcia umowy, rodzaj umowy o pracę i wymiar etatu powinny być możliwe do zidentyfikowania;
- zaświadczenie właściwego oddziału ZUS, potwierdzające opłacanie przez wykonawcę lub podwykonawcę składek na ubezpieczenia społeczne i zdrowotne z tytułu zatrudnienia na podstawie umów o pracę za ostatni okres rozliczeniowy;
- poświadczoną za zgodność z oryginałem odpowiednio przez wykonawcę lub podwykonawcę kopię dowodu potwierdzającego zgłoszenie pracownika przez pracodawcę do ubezpieczeń, zanonimizowaną w sposób zapewniający ochronę danych osobowych pracowników, zgodnie z przepisami ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych. Imię i nazwisko pracownika nie podlega anonimizacji.
Z tytułu niespełnienia przez wykonawcę lub podwykonawcę wymogu zatrudnienia na podstawie umowy o pracę osób wykonujących wskazane w punkcie 1 czynności zamawiający przewiduje sankcję w postaci obowiązku zapłaty przez wykonawcę kary umownej w wysokości określonej w istotnych postanowieniach umowy w sprawie zamówienia publicznego. Niezłożenie przez wykonawcę w wyznaczonym przez zamawiającego terminie żądanych przez zamawiającego dowodów w celu potwierdzenia spełnienia przez wykonawcę lub podwykonawcę wymogu zatrudnienia na podstawie umowy o pracę traktowane będzie jako niespełnienie przez wykonawcę lub podwykonawcę wymogu zatrudnienia na podstawie umowy o pracę osób wykonujących wskazane w punkcie 1 czynności.
W przypadku uzasadnionych wątpliwości co do przestrzegania prawa pracy przez wykonawcę lub podwykonawcę, zamawiający może zwrócić się o przeprowadzenie kontroli przez Państwową Inspekcję Pracy.
4) W przypadku niespełnienie przez Wykonawcę wymagań wskazanych powyżej, Wykonawca zapłaci na rzecz Zamawiającego karę umowną w wysokości 5 000,00 PLN za każde zdarzenie.


Złóż ofertę


» Termin składania ofert

10.02.2020 | 11:00


» Lokalizacja

Plac Wolności 5
Środa Śląska 55-300
Województwo: dolnośląskie
Polska


» Kategoria asortymentowa

  • Sport
  • Usługi aranżacji terenów

» Dane nabywcy

Gmina i Miasto Środa Śląska
Plac Wolności 5
Środa Śląska 55-300
Województwo: dolnośląskie
Polska


» Dane kontaktowe

Dostępne po zalogowaniu

Zaloguj się