Powrót

Budowa wieży widokowej i budynku edukacji ekologicznej w Przytarni

» Opis zapytania

1. Przedmiot zamówienia obejmuje: Planowana inwestycja polega na:
 zagospodarowaniu terenu dla budowy wieży widokowej wraz z niezbędną infrastrukturą w Przytarni, poprzez:
• budowie wieży widokowej o wysokości 40m,
• budynku obsługi ruchu turystycznego i edukacji ekologicznej,
• parkingu z dojazdem,
• ciągu pieszo-rowerowy oraz wyposażenie w małą architekturą
• instalacji oświetlenia i zewnętrznej zasilania budynku
• instalacja zewnętrzna wodociągowa ze studnią o wydajności poniżej 5m3/dobę
• instalacja zewnętrznej kanalizacji sanitarnej wraz ze szczelnym zbiornikiem na ścieki o poj. 4m3,
• montaż instalacji alarmowej dla WOPR według oddzielnego opracowania (kontakt WOPR: 601 847 142)
• montaż systemu telewizji użytkowej.
UWAGA!
Dotyczy montażu konstrukcji wieży:
Projektant dopuszcza podział stalowej konstrukcji wieży widokowej na segmenty montażowe w ilości max. 6 elementów. Segmenty montażowe muszą być połączone w całości z zastosowanie połączeń spawanych spoinami czołowymi o odpowiedniej nośności.
2. Szczegółowy zakres robót określają dokumentacja projektowa, specyfikacje techniczne wykonania i odbioru robót (STWiOR) oraz przedmiary robót opracowane na zlecenie Zamawiającego stanowiące integralną część niniejszej SIWZ.
3. Zgodnie ze Wspólnym Słownikiem Zamówień (CPV) przedmiot zamówienia obejmuje zakres określony kodami: 45111291-4 – roboty w zakresie zagospodarowania terenu, 45232460-4 – roboty sanitarne, 45315100-9 – instalacyjne roboty elektroniczne.
4. Wykonawca zobowiązany jest do porównania zgodności przekazanych opracowań i w przypadku jakichkolwiek niezgodności zobowiązany jest jak najszybciej pisemnie zwrócić się do Zamawiającego o wyjaśnienie. W przypadku różnic w zakresie rozwiązań technologicznych (w tym również zastosowanych materiałów i urządzeń) w pierwszej kolejności obowiązują rozwiązania przedstawione w STWiOR, a dopiero w następnej kolejności zastosowane w projekcie oraz przedmiarach robót i dodatkowych opisach.
5. Do wykonania zamówienia Wykonawcy zobowiązani są użyć materiałów i urządzeń nowych, w gatunku I, zakupionych u certyfikowanych producentów, gwarantujących najwyższą jakość, o parametrach technicznych i jakościowych nie gorszych niż określone w STWiOR i dokumentacji projektowej. Występujące w opracowaniach nazwy, typy i pochodzenie produktów nie są dla Wykonawców wiążące.
6. Wykonawcy zobowiązani są użyć do wykonania zamówienia urządzeń i materiałów odpowiadających wymaganiom Polskiej Normy przenoszącej normy europejskiej PN-EN (normy zharmonizowane) oraz innym określonym w specyfikacji technicznej wykonania i odbioru robót budowlanych i dokumentacji projektowej. Wykonawca ma obowiązek posiadać w stosunku do użytych materiałów i urządzeń dokumenty zezwalające na ich stosowanie w budownictwie (atesty, certyfikaty, deklaracje zgodności, świadectwa jakości).
7. Tam, gdzie na rysunkach, w Szczegółowej Specyfikacji Technicznej, Przedmiarach Robót, Projektach Budowlano - Wykonawczych lub opisie przedmiotu zamówienia zostało wskazane pochodzenie (marka, znak towarowy, producent, dostawca) materiałów lub normy, o których mowa w art. 30 ust. 1 - 3 ustawy PZP, Zamawiający dopuszcza oferowanie materiałów lub rozwiązań równoważnych. Pod pojęciem równoważności rozumieć należy, iż zagwarantują one realizacje zamówienia w zgodzie z wydanym pozwoleniem na budowę i opisem przedmiotu Zamówienia oraz zapewnią uzyskanie parametrów technicznych nie gorszych od założonych w w/w dokumentach. Podane w opisach przedmiotu zamówienia nazwy własne nie mają na celu naruszenia art. 29 i 7 ustawy z dnia 29 stycznia 2004r. Prawo Zamówień Publicznych a mają jedynie za zadanie sprecyzowanie oczekiwań jakościowych i technologicznych Zamawiającego.
8. W przypadku urządzeń, których znaki towarowe podano w dokumentacji projektowej poprzez równoważność Zamawiający rozumie zastosowanie takich urządzeń, których parametry techniczne, moc, wydajność nie będą gorsze od urządzeń, jakie zostały przyjęte w rozwiązaniach technologicznych projektu. Zastosowanie urządzeń równoważnych zapewnić musi także kompatybilność z pozostałymi materiałami i urządzeniami przyjętymi w zastosowanej technologii.
9. Wykonawca zapewni, aby tymczasowo składowane materiały, do czasu ich wbudowania, były zabezpieczone przed zniszczeniem, zachowały swoją jakość i właściwości oraz były dostępne do kontroli przez Inspektora Nadzoru Inwestorskiego.

Złóż ofertę


» Termin składania ofert

21.05.2019 | 11:00


» Lokalizacja

ul. Długa 222
Karsin 83-440
Województwo: pomorskie
Polska


» Kategoria asortymentowa

  • Pozostałe prace budowlano-remontowe

» Dane nabywcy

Urząd Gminy w Karsinie
ul. Długa 222
Karsin 83-440
Województwo: pomorskie
Polska


» Dane kontaktowe

Dostępne po zalogowaniu

Zaloguj się