Powrót

Wykonanie robót budowlanych w ramach zadań: 1. Docieplenie stropodachu wraz z wymianą poszycia dachu i pracami w zakresie zapewnienia termoizolacyjności dachu 2. Wykonanie instalacji fotowoltaicznej

» Opis zapytania

Przedmiotem zamówienia jest wykonanie robót budowlanych w ramach 2 zadań w zakresie przestrzeni dachowej budynków A, B i C (dalej segmentów) Publicznej Szkoły Podstawowej im. Marii Konopnickiej w Jordanowie Śląskim:
1. Docieplenie stropodachu wraz z wymianą poszycia dachu
2. Wykonanie instalacji fotowoltaicznej
Na każde zadanie Wykonawcy mogą składać osobną ofertę lub zbiorczą na obydwa zadania jednocześnie.
Ad 1. Docieplenie stropodachu wraz z wymianą poszycia dachu
Przedmiotem zadania jest:
a) docieplenie stropodachu nad pierwszym piętrem: optymalna grubość ocieplenia stropodachu (Segment A, B, C) na poziomie stropu wynosi 20cm materiałem termoizolacyjnym (λ=0,037 W/mK). Przewiduje się demontaż istniejącej izolacji termicznej oraz montaż nowej izolacji termicznej (λ=0,037 W/mK) na powierzchni 1817,12m2, o grubości minimum 23cm aby spełnić optymalny współczynnik przenikania ciepła dla stropodachu, który wynosi max. U=0,149 W/m2K; lub wykonanie ocieplenia w innej konfiguracji materiałowej i jej grubości, należy zachować współczynnik Uc(max) stropodachu zgodnie z audytem energetycznym, który wynosi max. U=0,149 W/m2K (tj. dopuszcza się cieńszą warstwą docieplenia za pomocą „innych” / „innowacyjnych” materiałów dociepleniowych, tak by współczynnik przenikania ciepła dla stropodachu wynosił nie więcej niż U=0,149 W/m2K);
b) wymiana istniejącego pokrycia stropodachu, na nowe szczelne, wykonane systemowo z pełnym oraz szczelnym membrowaniem przeciwwodnym powierzchni stropodachu; koszt ocieplenia ma zawierać koszt montażu nowej izolacji termicznej na poziomie stropu, montażu membrany stropodachowej, demontażu starego pokrycia i wykonanie nowego systemowego pokrycia stropodachu;
c) zabezpieczenie kominów na czas prowadzenia prac na dachu oraz po ich zakończeniu: przed przystąpieniem do prac w zakresie docieplenia i wymiany stropodachu należy sprawdzić jakość tynków na kominach i skuć spękane tynki kominów do połaci dachowej, a następnie kominy otynkować tynkiem cementowo – wapiennym i pomalować farbą silikonową w kolorze elewacji (zakres zadania do skoordynowania w zakresie kolorystyki z wykonawcą docieplenia elewacji budynku);
d) docieplenie i otynkowanie ścian świetlika jako integralny element realizacji termomodernizacji w sferze dachu i stropodachu;
e) wymiana świetlika dachowego: przewiduje się montaż nowego świetlika dachowego o współczynniku przenikania ciepła max. Uw=1,10 W/m2K (lub lepszy, cieplejszy o mniejszym U), o wymiarach 780x780x690, o łącznej powierzchni 96,52 m2 (obecny współczynnik Uw=3,20 W/m2K dla świetlika).
W ramach zadania zlecony zostanie także demontaż istniejącej izolacji termicznej stropodachu.
Parametry zadania:
Lp. Współczynniki przenikania ciepła przez przegrody budowlane [W/(m²K)] Stan przed termo - modernizacją Stan po termo - modernizacji
1. Stropodach (segment A, B, C) 0,760 0,149 (max. wartość)
Szczegółowe parametry wykonania zadania przedstawione są w załącznikach do SIWZ:
• Przedmiar robót w zakresie zadania: Docieplenie stropodachu wraz z wymianą poszycia dachu
• Projekt budowlany kompleksowej termomodernizacji obiektu szkolnego w Jordanowie Śląskim
• Rysunek Elewacji tylnej
• Rysunek Elewacji wschodniej
• Rysunek Elewacji zachodniej
• Rysunek Elewacji frontowej
Ad 2. Wykonanie instalacji fotowoltaicznej (zgodnie załącznikiem do SIWZ nr 1. Szczegółowy opis elementów mikroinstalacji fotowoltaicznej)
a) Uwarunkowania realizacji zadania
Budynki segmentów A, B, C szkoły podstawowej w Jordanowie Śląskim pod pełnym obciążeniem użytkowane są od stycznia do czerwca (włącznie), z przerwami świątecznymi i wakacjami zimowymi, oraz od września do grudnia, również z przerwami świątecznymi. W lipcu i sierpniu budynki są zamknięte. Periodycznie wykorzystywane są pomieszczenia budynku świetlicy wiejskiej na potrzeby lokalnych imprez, w segmentach szkolnych prowadzone są sporadyczne prace biurowe w pomieszczeniach biurowych dyrektora oraz zespołu pedagogicznego. Zużycie energii elektrycznej do przygotowania c.w.u. oraz na potrzeby oświetlenia wewnętrznego w okresie wakacyjnym jest stosunkowo mniejsze niż w sezonie szkolnym. Przyjęto, że energia produkowana przez instalację PV wykorzystywana będzie na własne potrzeby energetyczne obiektów, m.in.. do oświetlenia wbudowanego, urządzeń wyposażenia szkoły, oraz wykorzystywana na cele grzewcze (c.o. i c.w.u.) w nowej projektowanej instalacji pomp ciepła.
Zlecana do realizacji instalacja fotowoltaiczna (PV) powinna wyprodukować energię elektryczną nie mniej niż wynika z audytu energetycznego, tj. 44 602,00 kWh/rok. To, oznacza, że Wykonawca musi zamontować taką instalację PV aby spełniała minimalne założenia i wytyczne przedstawione w niniejszej specyfikacji istotnych warunków zamówienia.
b) Opis parametrów instalacji paneli fotowoltaicznych planowanych do zlecenia Wykonawcy
Przewiduje się ulepszenie polegające na wykorzystaniu energii słonecznej do produkcji energii elektrycznej na cele własne budynków. Parametry instalacji paneli PV:
1. Panele fotowoltaiczne (PV) monokrystaliczne
a) max.. 149 sztuk (ograniczenie wynikające z Wniosku o dofinansowanie projektu Gminy Jordanów Śląski, na podstawie którego gminie zostało przyznane dofinansowanie zadania)
b) Wymagane jest, by łączna moc paneli PV nie przekroczyła 50 kWp – dopuszczalne są różne rozwiązania w tym zakresie
c) moc jednostkowa panelu PV min. 335 Wp
d) moc wszystkich paneli PV max. 50 kWp; lub instalacja PV równoważna
2. Inwertery w ilości niezbędnej do instalacji paneli PV.
3. Konstrukcja systemowa na dachu o małym pochyleniu: 1 kpl.
4. Łączna powierzchnia czynna paneli PV wynosi min. 255,23 m2 .
5. Trwałość paneli PV wynosi min. 25 lat.
6. Ogniwa z min. 25 letnią gwarancją liniową sprawności 89,6% po min. 25 latach w odniesieniu do wartości początkowej oraz min. 25 letnią gwarancje produktową.
7. Współczynnik temperaturowy zmiany mocy -0,36%/oC.
8. Rozdzielnica DC w obudowie hermetycznej min. IP65 wykonana z odpornego na promieniowanie UV tworzywa sztucznego. W jej wnętrzu należy zainstalować rozłączniki dedykowane dla instalacji prądu stałego do których zostaną podłączone łańcuchy paneli PV z wejściami MPPT inwerterów oraz ochronniki przeciwprzepięciowe.
9. Obsługa paneli fotowoltaicznych poprzez inwertery trójfazowe lub inne rozwiązanie równoważne. Sprawność inwerterów na poziomie min. 98% z min. 12 letnią gwarancją producenta. Inwertery montować w pomieszczeniach technicznych bez dostępu osób nieupoważnionych (względy bezpieczeństwa). Miejsce montażu powinno nie być nasłonecznione (bezpośrednie padanie promieni słonecznych) oraz zapewniać temperaturę umożliwiającą chłodzenie inwertera.
10. Rozdzielnica AC do zabezpieczenia obwodów wejściowych i wyjściowych inwertera. Wewnątrz rozdzielnicy zamontować ochronnik przeciwprzepięciowy oraz wyłącznik nadmiarowo-prądowy.
11. Optymalizery mocy do obsługi paneli fotowoltaicznych i utrzymaniu ich w punkcie mocy maksymalnej. Zainstalowanie min. 95 optymalizerów mocy, z możliwością monitoringu pracy modułów fotowoltaicznych, obniżenia kosztów serwisu oraz napięcia bezpiecznego 1V w razie awarii systemu lub rozwiązanie równoważne.
c) Szczegółowe założenia zadania są opisane w załączniku do SIWZ: Szczegółowy opis elementów mikroinstalacji fotowoltaicznej

Złóż ofertę


» Termin składania ofert

17.07.2020 | 10:00


» Lokalizacja

ul. Wrocławska 55
Jordanów Śląski 55-065
Województwo: dolnośląskie
Polska


» Kategoria asortymentowa

  • Nadzór budowlany i inne usługi budowlane
  • Pozostałe prace budowlano-remontowe
  • Usługi aranżacji terenów
  • Usługi budowy instalacji
  • Usługi demontażu
  • Usługi drogowe i kolejowe
  • Usługi pogłębiania i regulacji akwenów i cieków wodnych
  • Usługi projektowe
  • Usługi wykończeniowe, budowy i remontu obiektów

» Dane nabywcy

Gmina Jordanów Śląski
ul. Wrocławska 55
Jordanów Śląski 55-065
Województwo: dolnośląskie
Polska


» Dane kontaktowe

Dostępne po zalogowaniu

Zaloguj się