Powrót

Budowa zbiorczej sieci kanalizacyjnej i oczyszczalni ścieków wraz z infrastrukturą w msc. Boguchwały, gm. Miłakowo

» Opis zapytania

1. Przedmiotem zamówienia jest budowa zbiorczej sieci kanalizacyjnej i oczyszczalni ścieków wraz z infrastrukturą w msc. Boguchwały, gm. Miłakowo.
2. Dokumentacja techniczna dotycząca sieci została opracowana na przełomie lat 2015-2016 i obejmowała wykonanie sieci kanalizacji sanitarnej i sieci wodociągowej
w miejscowości Książnik i Boguchwały. Przedmiotowe postępowanie dotyczące budowy sieci obejmuje wykonanie robót budowlanych zgodnie z dokumentacją techniczną wyłącznie sieci kanalizacji sanitarnej oraz oczyszczalni ścieków w miejscowości Boguchwały, gmina Miłakowo.
3. Zakres robót obejmuje m.in.:
1) Budowę oczyszczalni ścieków wraz z niezbędną infrastrukturą-800 RLM,
2) Budowę dwóch przepompowni,
3) Budowę sieci kanalizacji sanitarnej tłocznej i grawitacyjnej o łącznej długości 4394,90 mb (długość sieci grawitacyjnej wynosi: 3251,60 mb, a długość sieci tłocznej: 1144,30 mb).
w zakresie ujętym w dokumentacji projektowej, przedmiarze oraz specyfikacji technicznej wykonania i odbioru robót budowlanych, które stanowią załącznik Nr 7 do SIWZ. Przedmiar obejmuje wyłącznie wykonanie sieci kanalizacji sanitarnej tłocznej i grawitacyjnej oraz oczyszczalni ścieków
w Boguchwałach. Zakres obejmuje wykonanie sieci na odcinkach: oczyszczalnia - studnia S36; studnia B1 - studnia B120.
4. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia zawarto m.in. w:
1) istotnych postanowieniach umowy, które stanowią załącznik Nr 6 do SIWZ,
2) projektach budowlanych, przedmiarach robót, Specyfikacjach Technicznych Wykonania i Odbioru Robót Budowlanych, pozwoleniu na budowę, które stanowią załącznik Nr 7 do SIWZ.
5. Wykonawca wykona przedmiot zamówienia na podstawie: dokumentacji projektowej, SIWZ wraz z załącznikami, pytaniami i odpowiedziami udzielonymi w trakcie procedury o udzielenie zamówienia publicznego, a także, obowiązującymi przepisami szczegółowymi i sztuką budowlaną.
6. Wykonawca jest zobowiązany do szczegółowej analizy zakresu robót i pozostałych dokumentów załączonych do SIWZ oraz rzetelnej oceny informacji podczas wizji lokalnej, celem uwzględnienia w złożonej ofercie kosztów wszystkich robót i czynności, które są przewidziane do wykonania w ramach przedmiotu zamówienia.
7. W przypadku wskazania w dokumentacji projektowej, STWiORB, przedmiarach, SIWZ znaków towarowych, patentów lub pochodzenia, a także norm, aprobat technicznych oraz systemów odniesienia, Zamawiający, zgodnie z art. 29 ust. 3 ustawy Pzp, dopuszcza oferowanie materiałów lub urządzeń równoważnych. Materiały lub urządzenia pochodzące od konkretnych producentów określają minimalne parametry jakościowe i cechy użytkowe, jakim muszą odpowiadać materiały lub urządzenia oferowane przez wykonawcę, aby zostały spełnione wymagania stawiane przez zamawiającego. Materiały lub urządzenia pochodzące od konkretnych producentów stanowią wyłącznie wzorzec jakościowy przedmiotu zamówienia. Pod pojęciem „minimalne parametry jakościowe i cechy użytkowe” zamawiający rozumie wymagania dotyczące materiałów lub urządzeń zawarte w ogólnie dostępnych źródłach, katalogach, stronach internetowych producentów. Operowanie przykładowymi nazwami producenta ma jedynie na celu doprecyzowanie poziomu oczekiwań zamawiającego w stosunku do określonego rozwiązania. Posługiwanie się nazwami producentów/produktów ma wyłącznie charakter przykładowy. Zamawiający, wskazując oznaczenie konkretnego producenta (dostawcy) lub konkretny produkt przy opisie przedmiotu zamówienia, dopuszcza jednocześnie produkty równoważne o parametrach jakościowych i cechach użytkowych co najmniej na poziomie parametrów wskazanego produktu, uznając tym samym każdy produkt o wskazanych lub lepszych parametrach.
Wykonawca, który powołuje się na rozwiązania równoważne opisane przez Zamawiającego, jest obowiązany wykazać, że oferowane przez niego w ramach przedmiotu zamówienia materiały, elementy, systemy czy urządzenia spełniają wymagania określone przez Zamawiającego. W tym celu Wykonawca zobowiązany jest do złożenia razem z ofertą dokumentów potwierdzających równoważność zaoferowanych materiałów, elementów, systemów czy urządzeń z przedmiotem zamówienia.
8. Zamawiający, zgodnie z art. 29 ust. 3a ustawy Pzp, wymaga zatrudnienia przez Wykonawcę lub podwykonawcę, na podstawie umowy o pracę w rozumieniu art. 22 § 1 ustawy z dnia 26 czerwca 1974 r. – Kodeks pracy (tekst jednolity Dz. U. 2019 poz. 1040 ze zm.), osób wykonujących czynności polegające na bezpośrednim fizycznym wykonywaniu następujących prac:
1) Wykonanie robót związanych z montażem rurociągów kanalizacji sanitarnej.
Wymóg nie dotyczy więc, między innymi osób: kierujących budową, wykonujących obsługę geodezyjną, dostawców materiałów budowlanych. Sposób dokumentowania zatrudnienia osób, o których mowa powyżej oraz uprawnienia Zamawiającego
w zakresie kontroli spełniania przez Wykonawcę ww. wymagań zostały opisane w § 15 istotnych postanowień umowy, które stanowią załącznik Nr 6 do SIWZ.
9. Realizacja zamówienia podlega prawu polskiemu, w tym w szczególności ustawie z dnia 7 lipca 1994 r. Prawo budowlane (tekst jednolity Dz.U. 2019 poz. 1186).

Złóż ofertę


» Termin składania ofert

09.06.2020 | 09:00


» Lokalizacja

Głowackiego 6
Olsztyn 10-448
Województwo: warmińsko-mazurskie
Polska


» Kategoria asortymentowa

  • Nadzór budowlany i inne usługi budowlane
  • Pozostałe prace budowlano-remontowe
  • Usługi aranżacji terenów
  • Usługi budowy instalacji
  • Usługi demontażu
  • Usługi drogowe i kolejowe
  • Usługi pogłębiania i regulacji akwenów i cieków wodnych
  • Usługi projektowe
  • Usługi wykończeniowe, budowy i remontu obiektów

» Dane nabywcy

Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa Oddział Terenowy w Olsztynie
Głowackiego 6
Olsztyn 10-448
Województwo: warmińsko-mazurskie
Polska


» Dane kontaktowe

Dostępne po zalogowaniu

Zaloguj się