Powrót

Odnowa stanu obiektów zabytkowych na terenie gminy Gozdowo, w celu zachowania dziedzictwa kulturowego

» Opis zapytania

Przedmiotem zamówienia jest realizacja prac budowlano - konserwatorskich przy obiektach wpisanych do rejestru zabytków. Prace budowlano - konserwatorskie polegać będą na:
• Etap I – Remoncie kaplicy na cmentarzu grzebalnym w miejscowości Bonisław, gm. Gozdowo, powiat sierpecki, województwo mazowieckie.
• Etap II – Remoncie dojścia głównego (schodów) do budynku Kościoła, drogi procesyjnej wokół kościoła wraz z dojazdem od strony plebani oraz schodów wejściowych zewnętrznych do Kościoła wraz z wymianą drzwi wejściowych do budynku kościoła w Kurowie pw. Św. Apostołów Piotra i Pawła, gm. Gozdowo, powiat sierpecki, województwo mazowieckie.
Szczegółowy opis prac do zrealizowania w poszczególnych etapach
a) Etap I - Remont kaplicy na cmentarzu grzebalnym w miejscowości Bonisław
Podstawowe parametry i informacje o kaplicy cmentarnej:
• kategoria obiektu budowlanego – X: budynek kultu religijnego (zabytek wpisany do rejestru zabytków dawnego województwa płockiego pod nr 170/1095 W, data wpisania: 10.04.1975r.),
• lokalizacja – Bonisław działka nr ewid. 152,
• ilość kondygnacji – 1,
• kubatura budynku – 350,00 m3,
• powierzchnia zabudowy – 62,85 m2,
• powierzchnia użytkowa – 26,75 m2,
• bryła budynku – regularna,
• konstrukcja obiektu – tradycyjna murowana, niepodpiwniczona, ściany jednowarstwowe, wykonane z cegieł ceramicznych, otynkowane od wewnątrz.
Zakres robót:
• Naprawa, renowacja i hydroizolacja elewacji: cegłę i spoiny należy oczyścić metodą hydrodynamiczną z dodatkiem ścierniwa. Skruszałą i zgrzybiałą zaprawę cementową usunąć mechanicznie oraz przy pomocy preparatu do usuwania zabrudzeń pochodzenia mineralnego. Przewiduje się wymianę fug na całej elewacji (głębokość usuwania starej fugi min. 2 cm). Następnie przewiduje się uzupełnienie ubytków cegły poprzez zastąpienie zniszczonej cegły nową, a także przewiduje się uzupełnienie ubytków fug. Na koniec należy dokonać hydrofobizacji poprzez dwukrotne pokrycie preparatem podłoża. Popękane fragmenty ścian nad otworami wymagają wzmocnienia belką / prętami stalowymi #12 w bruzdach wykonanych między cegłami. Dodatkowo projektuje się wykonanie wieńca obwodowego z prętów #12 x 2 zagłębionych
w fudze na głębokość ¼ cegły.
• Naprawa i renowacja tynków wewnętrznych: planuje się skucie starego tynku z odsłonięciem spoin na głębokość min. 2 cm. Po skuciu tynku przesuszyć zawilgocone ściany oraz uwzględnić wykonanie przepony poziomej (na obecnym etapie brak możliwości ustalenia powodów zawilgocenia ścian). Następnie należy wykonać nowe tynki w następującej kolejności:
* obrzutka 1 warstwa ~ 10mm / wiążąca warstwa szczepna
* tynk podkładowy 1 warstwa ~ 10mm /magazynująca sól
* tynk renowacyjny 1 warstwa ~ 10mm
* szpachla 1 warstwa ~ 1mm
Malowanie tynków należy wykonać przy użyciu farby silikatowej – po wcześniejszym zagruntowaniu preparatem silikatowym.
• Renowacja i hydroizolacja ścian fundamentowych z kamienia: kamień i spoinę należy oczyścić metodą hydrodynamiczną do min. 0,6 m poniżej obecnego poziomu terenu. Skruszałą
i zgrzybiałą zaprawę cementową usunąć mechanicznie oraz przy pomocy preparatu do usuwania zabrudzeń pochodzenia mineralnego. Przewiduje się wymianę fug na całej powierzchni odsłoniętej, głębokość usuwania starej fugi min. 2 cm. Fugowanie wykonać tynkiem renowacyjnym i dokonać hydrofobizacji całej powierzchni.
• Wymiana stolarki okiennej: Stolarka okienna i drzwiowa powinna być wymieniona
i odtworzona na podstawie istniejącej. Przed wymianą stolarki należy dokonać jej inwentaryzacji, na podstawie której należy wykonać nową stolarkę.
• Wymiana okładzin: cokoliki przyścienne wykonać z kształtek cokołowych o wysokości 15 cm na zaprawie cienkowarstwowej.
• Wykonanie utwardzenia przy kaplicy: chodniki należy wykonać na podbudowie z podsypki piaskowej o grubości 25 cm. Wierzch stanowi kostka brukowa betonowa grubości 6 cm na podsypce cementowo – piaskowej. Do wykonania utwardzeń należy użyć kostek brukowych szlachetnych. Chodniki należy ograniczyć obrzeżem betonowym 100x30x8cm.

b) Etap II - Remont dojścia głównego (schodów) do budynku Kościoła, drogi procesyjnej wokół kościoła wraz z dojazdem od strony plebani oraz schodów wejściowych zewnętrznych do Kościoła wraz z wymianą drzwi wejściowych do budynku kościoła w Kurowie
Podstawowe parametry i informacje o kościele pw. Św. Apostołów Piotra i Pawła w Kurowie
• kategoria obiektu budowlanego – X: budynek kultu religijnego (zabytek wpisany do rejestru zabytków dawnego województwa płockiego pod nr 437, data wpisania: 13.03.1978r.),
• lokalizacja – Kurowo działka nr ewid. 6,
• ilość kondygnacji –1,
• istniejący stan zagospodarowania działki – na działce znajduje się murowany budynek kościoła z XIX wieku i dzwonnica murowana. Działka charakteryzuje się znacznym pochyleniem, stąd do wejścia do kościoła prowadzą liczne schody. Wokół kościoła znajduje się droga procesyjna a cały teren ogrodzony jest parkanem.
Zakres robót:
• Remont schodów głównych do kościoła: obejmuje – rozbiórkę istniejących schodów betonowych, wykonanie nowych stopni z betonu, okładanie schodów granitem płomieniowanym gr. 3 cm w kolorze jasnoszarym.
• Remont schodów bocznych i prawych: obejmuje – rozbiórkę istniejących schodów betonowych, wykonanie nowych stopni z betonu, okładanie schodów granitem płomieniowanym gr. 3 cm w kolorze jasnoszarym, okładanie murka i czapki granitem płomieniowanym gr. 3 cm w kolorze jasnoszarym.
• Remont schodów wejściowych do kościoła (podejście do kościoła): obejmuje – skucie istniejącej nawierzchni, wyrównanie i wyprofilowanie powierzchni, wykonanie warstwy wyrównawczej z zaprawy cementowej zatartej na gładko, wymurowanie ścianek z cegły pełnej klasy 20, zaprawa klasy M10, wykonanie schodów z kostki brukowej szlachetnej na posypce cementowo – piaskowej (podstopnice i spoczniki), wykonanie stopni schodów z granitu płomieniowanego gr. 3 cm w kolorze jasnoszarym na warstwie wyrównawczej z betonu
gr. 3 cm
• Remont drogi procesyjnej wokół kościoła: obejmuje – skucie istniejącej nawierzchni, wykonanie koryta na całej szerokości o głębokości około 40 cm wraz z wyprofilowaniem
i zagęszczeniem gruntu rodzimego, wykonanie rowków pod krawężniki, wykonanie ławy fundamentowej betonowej pod krawężniki, ustawienie i wyprofilowanie obrzeży chodnikowych 8x30x100cm w kolorze szarym, wykonanie warstwy odcinającej z piasku grubości 15 cm wraz z zagęszczeniem do Id=0,95, wykonanie podbudowy z kruszywa łamanego, wykonanie chodników z kostki brukowej szlachetnej na podsypce cementowo – piaskowej.
• Wymiana głównych drzwi do kościoła: drzwi główne należy wykonać z drewna dębowego, odpowiednio klejonego, aby uniknąć odkształceń wywołanych zmiennością warunków atmosferycznych. Zewnętrzną warstwę ma stanowić 5 warstw lakieru ochronnego, o kolorze zbliżonym do istniejącej stolarki. Zarówno faktura jak i elementy metalowe – zamki, zawiasy i zasuwy powinny być zbliżone do istniejących. Przed zakupem nowej stolarki należy szczegółowo dokonać inwentaryzacji istniejącej stolarki.
• Wymiana drzwi bocznych i drzwi do zakrystii

Szczegółowy zakres robót i sposób ich wykonania zawiera dokumentacja techniczna, Szczegółowa Specyfikacja Techniczna oraz przedmiar stanowiące załączniki do specyfikacji.

Wykonawca w ramach przedmiotu zamówienia jest zobowiązany do zapewnienia obsługi geodezyjnej, wykonania wszelkich badań i prób, przywrócenia terenu do stanu poprzedniego. Wykonawca na własny koszt musi wykonać następujące dokumenty: inwentaryzację geodezyjną powykonawczą (min. 1 egz. dla każdego etapu), dokumentację powykonawczą (min. 1 egz. dla każdego etapu).

Zaleca się, aby Wykonawca dokonał wizji lokalnej w terenie, gdzie mają być prowadzone roboty objęte przedmiotem zamówienia. Wykonawca odpowiedzialny jest za powstałe w trakcie robót odpady oraz za właściwy sposób postępowania z nimi, zgodnie z obowiązującymi przepisami prawa. Wywóz odpadów budowlanych będzie odbywał się na koszt Wykonawcy.

Jeżeli w dokumentach przetargowych dokonano opisu przedmiotu zamówienia za pomocą znaków towarowych, patentów lub pochodzenia, źródła lub szczegółowego procesu, który charakteryzuje produkty lub usługi dostarczane przez konkretnego wykonawcę, to w związku z treścią art. 29 ust. 3 ustawy Prawo Zamówień Publicznych, Zamawiający nie ogranicza możliwości zastosowania przez Wykonawcę urządzeń i materiałów równoważnych, o parametrach nie gorszych od opisanych w dokumentacji projektowej. W przypadku zastosowania rozwiązania równoważnego Wykonawca jest zobowiązany wykazać w ofercie, na podstawie art. 30 ust. 5 ustawy Prawo zamówień publicznych, że oferowane przez niego roboty budowlane spełniają wymagania określone przez Zamawiającego.

Złóż ofertę


» Termin składania ofert

18.12.2019 | 10:00


» Lokalizacja

ul. Krystyny Gozdawy 19
Gozdowo 09-213
Województwo: mazowieckie
Polska


» Kategoria asortymentowa

  • Usługi wykończeniowe, budowy i remontu obiektów

» Dane nabywcy

Gmina Gozdowo
ul. Krystyny Gozdawy 19
Gozdowo 09-213
Województwo: mazowieckie
Polska


» Dane kontaktowe

Dostępne po zalogowaniu

Zaloguj się