Powrót

Modernizacja układu transportowego materiałów wsadowych w obszarze ciągu nadawy koncentratru

» Opis zapytania

1. Przedmiotem zamówienia jest wykonanie dokumentacji projektowej modernizacji układu transportu materiałów wsadowych w obszarze nadawy koncentratu składającego się siedmiu transporterów M14, M15, M20, M21, M22, M23, M27 przy czym transportery M14-M15, M20-M21, M22-M23 stanowią układy równoległe działające naprzemiennie.
Łączna długość transporterów wynosi 311,6 mb.
Faza projektowa modernizacji układu obejmuje wykonanie dokumentacji projektowej w zakresie:
- sporządzenie inwentaryzacji bieżącego układu wraz z inwentaryzacją niezbędnej części obiektów budowlanych,
- wykonanie dokumentacji całego ciągu technologicznego obejmującą wymianę transporterów wraz z napędami i przesypami,
- wykonanie dokumentacji projektowej obejmującej branże (architektoniczna, konstrukcyjna, elektryczna, AKPiA) wraz z niezbędnymi uzgodnieniami i uzyskanie decyzji o pozwoleniu na budowę,

2.Wstępne założenia do projektowania.
Wydajność pracy każdego z przenośników - do 150 ton/h
Nieprzerwana praca ciągu technologicznego poprzez zastosowanie falowników umożliwiających płynną regulację prędkości pracy transporterów.
Zapewnienie skutecznego, zgodnego z obowiązującymi wymaganiami prawnymi, zabezpieczenia przed możliwością dostępu do stref zagrożeń ze względu na obracające się, przesuwające elementy przenośników, w tym także uwzględnienie odpowiednich układów wyłączników bezpieczeństwa.
Należy uwzględnić specyficzne warunki pracy – bardzo duże zapylenie, w związku z czym układy transportu i przesypowe powinny zapewniać możliwie największy stopień hermetyzacji, przy jednoczesnym, nieskomplikowanym dostępie do elementów urządzeń, dla celów serwisowych i obsługowych.
Ze względu na różnorodność transportowanych materiałów, konieczne jest zastosowanie układów informujących o obecności materiałów na transporterach.
Praca projektowanego układu transporterów, podobnie jak dotychczas, musi być sterowana ze sterówki wydziału, należy uwzględnić kwestie AKPiA oraz zasilania.

Branża AKPiA.
Wykonać projekt kompletnego sterowania przenośnikami oparty na sterownikach SIEMENS S7-400 zainstalowanych w pomieszczeniu sterowni PW. W zakresie projektu uwzględnić ewentualną rozbudowę sterowników o dodatkowe karty wejść wyjść analogowych i cyfrowych w ilości niezbędnej do prawidłowej pracy układów z naddatkiem 15% rezerwy.
Przedstawić algorytmy sterowania poszczególnymi urządzeniami.
Zaprojektować trasy okablowania poszczególnych urządzeń.
Logika sterowania urządzeń powinna być zrealizowana zgodnie z przyjętym standardem stosowanym w sterowaniu na PW.
Wykonanie nowego okablowania aparatury obiektowej. Ułożenie nowych tras kablowych w korytkach w wykonaniu k/o
Sterowanie przemiennikami częstotliwości wykonać poprzez standardowe sygnały analogowe i cyfrowe
Należy zastosować aparaturę zgodną ze standaryzacją stosowaną w HML zgodnie z „Standardy aparatury, urządzeń i instalacji AKPiA dla Huty Miedzi Legnica”.
Projekt powinien spełniać wymogi obowiązujące w KGHM zawarte w ’’Wytycznych budowy systemów przemysłowych w KGHM zawierających sieci teleinformatyczne i radiowe, sterowniki, stacje oraz serwery z oprogramowaniem systemowym”
Projekt sterowania i AKPiA wykonawca wykona w programie eplan i dostarczy w formie papierowej 4 egz oraz w wersji elektronicznej plik w wersji edytowalnej nagrany na CD.
Oprogramowanie:
• Wykonanie kompletnego oprogramowania sterowników PLC i wizualizacji.

3. Zamawiający zobowiązuje Wykonawców do dokonania wizji lokalnej terenu prac budowlanych. Wyznacza się termin wizji lokalnej na dzień 20.06.2019 r. o godzinie 11.00. Niedokonanie wizji lokalnej nie będzie mogło stanowić podstawy do zgłaszania przez Wykonawców zastrzeżeń co do kompletności dokumentacji przetargowej oraz nie będzie miało wpływu na przebieg procesu budowlanego oraz wysokość wynagrodzenia umownego.

4. Informacje dodatkowe:

1) Budynek objęty przedmiotem zamówienia nie jest objęty ochroną konserwatorską.
2) Teren, na którym zlokalizowana jest inwestycja nie jest objęty miejscowym planem
zagospodarowania przestrzennego.
3) Budynek posiada własne przyłącze energetyczne.

5. Ogólne wymagania funkcjonalno – użytkowe nowo projektowanego układu zostaną podane na etapie uzgodnień z zamawiającym

6. Wymagania dotyczące przedmiotu zamówienia:

1) Wymagania dotyczące dokumentacji projektowej
Dokumentacja projektowa powinna być wykonana w stanie kompletnym z punktu widzenia celu, któremu ma służyć. Wszystkie rysunki muszą być w pełni zwymiarowane.

2) Prace projektowe obejmują:
a) wykonanie koncepcji programowo – przestrzennych. Zatwierdzona koncepcja powinna zawierać ostateczne propozycje materiałów konstrukcyjnych, wykończeniowych, rozwiązań wyposażenia i wystroju, wyposażenia technicznego instalacyjnego objętego przedmiotem zamówienia (z podaniem pełnej nazwy, typu, producenta, parametrów, aprobat technicznych i higienicznych zastosowanych urządzeń i materiałów wraz z załączeniem kart katalogowych)
b) projekt budowlany, opracowany na podstawie zatwierdzonego przez Zamawiającego projektu koncepcyjnego, celem uzyskania ostatecznej decyzji pozwolenie na budowę. Projekt budowlany powinien posiadać wszystkie niezbędne opinie i uzgodnienia oraz wszelkie niezbędne pozwolenia wymagane obowiązującymi przepisami. Projekt budowlany musi być zgodny z rozporządzeniem Ministra Transportu, Budownictwa i Gospodarki Morskiej z dnia 25 kwietnia 2012r. w sprawie szczegółowego zakresu i formy projektu budowlanego (Dz. U. poz. 462 z późn. zm.); projekt budowlany musi zostać wykonany w zakresie uwzględniającym specyfikę robót budowlanych objętych przedmiotem zamówienia.
Wykonawca do projektu budowlanego dołączy oświadczenie projektantów, że cała dokumentacja projektowa jest wykonana zgodnie z umową, obowiązującymi przepisami techniczno-budowlanymi, normami i wytycznymi, jest kompletna z punktu widzenia celu któremu ma służyć oraz zobowiązanie do bezpłatnego uzupełniania braków i szczegółów niezbędnych do realizacji inwestycji i wykonania wszystkich robót budowlano-montażowych objętych opracowaną dokumentacją.

Wykonawca dostarczy zamawiającemu projekt budowlany w postaci:
4 egzemplarze w wersji papierowej (w tym 2 egzemplarze zatwierdzone przez właściwy organ - po uzyskaniu pozwolenia na budowę)
4 kopie w wersji elektronicznej na CD, format (PDF).

c) branżowe projekty wykonawcze o szczegółowości dostosowanej do charakteru i specyfiki obiektu, uzgodnione z właściwymi służbami.

Wykonawca dostarczy zamawiającemu projekt wykonawczy w postaci:
4 egzemplarze w wersji papierowej,
4 kopie w wersji elektronicznej na CD, format (PDF),
4 kopie w wersji elektronicznej na CD, format ACAD (*dwg),branża elektryczna i AKPiA w programie eplan
część opisową i zestawienia w MS Office w wersji elektronicznej na CD,

Projekty wykonawcze obejmować powinny w szczególności następujący zakres:
- projekty wykonawcze architektury (rzuty i przekroje w skali umożliwiającej prawidłową realizację zamówienia i nadzór nad wykonywanymi pracami), zawierające ostateczne wersje: rzutów poziomych, przekrojów pionowych, rysunków elewacji i widoków, rysunków detali architektonicznych, wykazów stolarki, ślusarki, wykończenia, wyposażenia pomieszczeń, zestawienia powierzchni; (w niezbędnym zakresie)
- projekty wykonawcze konstrukcji;
- projekty wykonawcze wszystkich instalacji występujących w obiekcie;
- rysunki detali budowlanych i instalacyjnych;
- rysunki związane ze specjalistycznymi technologiami wykonania np. szalunków, rusztowań, zabezpieczeń itp.
- projekty wykonawcze ciągu technologicznego (przenośniki i zsypy)
- projekt AKPiA
Do projektu wykonawczego Wykonawcza dołączy przedmiary robót, i kosztorysy inwestorskie dla każdej branży oddzielnie.

przedmiary robót, i kosztorysy inwestorskie
4 egzemplarze w wersji papierowej,
4 kopie w wersji elektronicznej na CD, format (PDF),
4 kopie w wersji elektronicznej na CD, format edytowalny (*ath)

d) uzyskanie prawomocnej decyzji pozwolenie na budowę

Złóż ofertę


» Termin składania ofert

09.07.2019 | 13:00


» Lokalizacja

Dział Budowlano - Inwestycyjny, ul. Złotoryjska 194, 59-220 Legnica


» Kategoria asortymentowa

  • Roboty budowlane dla przemysłu wydobywczego
  • Maszyny, urządzenia i części górnicze
  • Serwis maszyn górniczych

» Dane nabywcy

Dział Budowlano - Inwestycyjny


» Dane kontaktowe

Dostępne po zalogowaniu

Zaloguj się