Powrót

Dostawy produktów chemicznych ZPM/02/2019

» Opis zapytania

Przedmiotem zamówienia są dostawy następujących produktów chemicznych:
1) siarczyn sodu bezwodny (siarczan IV sodu bezwodny)
stan fizyczny: stały
wzór chemiczny Na2SO3
wzór cząsteczkowy Na2O3S
zawartość głównej substancji: co najmniej 97%
numer CAS 7757-83-7
numer WE 231-821-4
ilość: maksymalnie 80 ton
sposób pakowania: worki papierowe, 25kg netto
2) chlorek wapnia (chlorek wapnia dwuwodny)
stan fizyczny: stały
wzór chemiczny CaCl2
wzór cząsteczkowy CaCl2*2H2O
zawartość głównej substancji: co najmniej 70%
numer CAS 10043-52-4 / 10035-04-8
numer WE 233-140-8
ilość: maksymalnie 70 ton
sposób pakowania: worki, 25kg netto
3) wodorotlenek sodu w płatkach
stan fizyczny: stały
wzór chemiczny NaOH
wzór cząsteczkowy HNaO
zawartość głównej substancji: co najmniej 98%
numer CAS 1310-73-2
numer WE 215-185-5
ilość: maksymalnie 60 ton


sposób pakowania: worki, 25kg netto
• Dostawy wymienionych wyżej produktów będą realizowane dwa razy w miesiącu: 5 i 20 dnia każdego miesiąca w okresie trwania umowy. Jeśli wymienione dni wypadają w dzień świąteczny i/lub wolny od pracy, dostawa substancji zostanie zrealizowana w kolejnym dniu roboczym w godzinach 7.00 – 15.00.
• Rodzaj i ilość substancji chemicznych zostaną każdoroazowo określone przez Zamawiającego co najmniej 3 dni przed planowaną dostawą.
• Maksymalne ilości substancji chemicznych, zamawianych w danym miesiącu wynoszą: 6 ton wodorotlenku sodu w płatkach, 10 ton chlorku wapnia dwuwodnego i 8 ton siarczynu sodowego.
• Substancje chemiczne będą zapakowane i oznakowane zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (WE) Nr 1272/2008 z dnia 16 grudnia 2008 roku w sprawie klasyfikacji, oznakowania i pakowania substancji i mieszanin, zmieniające i uchylające dyrektywy 67/548/EWG i 1999/45/WE oraz zmieniające rozporządzenie (WE) nr 1907/2006.
• Palety, na których dostarczane będą substancje chemiczne nie podlegają zwrotowi.
• Zamawiający ma prawo odmówić przyjęcia substancji chemicznych w sytuacji gdy, paleta bądź worki z substancjami będą uszkodzone. W zaistniałych okolicznościach kierowca reprezentujący Wykonawcę oraz osoba odbierająca substancje sporządzają krótką odręczną notatkę, zawierającą opis uszkodzonego towaru, dokumentację fotograficzną oraz podpisy osób przekazującego i przyjmującego dostawę. Notatka zostanie przekazana Wykonawcy na wskazany adres mailowy.
• Do każdej dostawy zostaną dołączone świadectwa kontroli jakości oraz karty charakterystyki substancji chemicznych.
• Ceny zawarte w umowie obowiązują przez cały okres umowy, t.j. 10 m-cy i nie podlegają zmianom.
Termin płatności faktury: 30 dni
Miejsce dostawy: Sieć Badawcza Łukasiewicz - Instytut Metali Nieżelaznych Oddział w Legnicy – Zakład Produkcji Małotonażowej, ul. Złotoryjska 194, 59-220 Legnica (teren HM Legnica).
Zamawiający wymaga aby, przedmiot dostawy spełniał wszystkie aktualnie obowiązujące wymogi prawne w zakresie wprowadzania do obrotu na terenie Rzeczpospolitej Polski substancji chemicznych w ich postaci własnej, jako składników preparatów lub w wyrobach, oraz że przewidziane zostało jego zastosowanie jako odczynnika chemicznego. W przypadku, gdy zastosowanie to nie zostało przez Producenta przewidziane, Zamawiający wymaga, aby Wykonawca zobowiązał się uwzględnić takie zastosowanie w ciągu 1 miesiąca od dnia podpisania umowy.
Dostawa transportem samochodowym zostanie zorganizowana przez Wykonawcę i na jego koszt. Wykonawca zobowiązany jest do zorganizowania transportu zgodnie z obowiązującymi przepisami prawa. Zamawiający ma prawo do odmowy przyjęcia materiału, w przypadku, kiedy będzie on dostarczony w sposób technicznie uniemożliwiający rozładunek, lub zagrażający środowisku, zdrowiu i życiu osób (uszkodzone palety, zniszczone i nieszczelne kontenery elastyczne, itp.).

Wykonawca zobowiązany jest zapewnić transport przedmiotu zamówienia zgodnie z obowiązującymi przepisami prawa. Przedmiot zamówienia będzie dostarczany przez osobę posiadającą odpowiednie uprawnienia. W zależności od rodzaju i charakteru materiału Wykonawca zobowiązany jest świadczyć usługę transportu przedmiotu zamówienia zgodnie z międzynarodową konwencją dotyczącą drogowego przewozu towarów i ładunków niebezpiecznych – ADR.

Termin realizacji: 10 miesięcy od daty zawarcia umowy lub do czasu wyczerpania ilości objętej przedmiotem zamówienia.
Zamawiający zastrzega, że w przypadku niewykorzystania przez Zamawiającego w okresie 10 miesięcznego obowiązywania Umowy maksymalnej ilości tj.: 80 ton siarczynu sodu bezwodnego, 70 ton chlorku wapnia dwuwodnego i 60 ton wodorotlenku sodu w płatkach, dopuszcza się możliwość przedłużenia terminu wykonania Umowy maksymalnie o 1 miesiąc, lub do czasu wyczerpania określonej bazowo ilości całkowitej. Przedłużenie takie nie może naruszać przepisów szczególnych.
W przypadku, gdy z różnych przyczyn nie będzie możliwe uzyskanie decyzji administracyjnych lub zgód organów, w tym także z przyczyn leżących po stronie Zamawiającego, niezbędnych do zrealizowania przedmiotu umowy, Zamawiający odstąpi od realizacji umowy, a Wykonawca nie będzie wnosił roszczeń z tego tytułu.
Ogólne warunki.
W przypadku dostawy materiału posiadającego status produktu Wykonawca spełni wszystkie aktualne wymogi prawne w zakresie wprowadzania do obrotu substancji chemicznych w ich postaci własnej, jako składników preparatów lub w wyrobach.
Zamawiający ma prawo wezwać Wykonawcę najpóźniej w terminie 7 dni od pierwszej dostawy do dostarczenia karty charakterystyki substancji niebezpiecznej wraz z załącznikami, sporządzoną zgodnie z przepisami Rozporządzenia REACH, o ile będzie wymagana.
Kontrola jakości dostaw:
Zamawiający ma prawo żądać od Dostawcy przy każdej z dostaw Świadectwa Kontroli Jakości Towaru bądź atestu z badań, wydanego przez akredytowane laboratorium badań chemicznych, potwierdzające spełnienie przez dostarczony towar wymagań jakościowych określonych w SIWZ. Świadectwo Kontroli Jakości nie może być wystawione wcześniej niż 7 dni przed dostawą i powinno zawierać informację o rzeczywistych stężeniach pierwiastków w dostarczanym materiale.
Zamawiający zastrzega sobie prawo do odmowy przyjęcia i wszczęcia procedury reklamacyjnej w stosunku do partii towaru, która po dokonaniu analiz laboratoryjnych, nie spełni założonych wymagań analitycznych. Zamawiający ma również prawo do odmowy przyjęcia towaru bez jego rozładunku, i zwrotu do Wykonawcy, w przypadku stwierdzenia za pomocą wstępnej oceny wzrokowej skrajnej nieprzydatności dostarczonego materiału do celów produkcyjnych, np. niewłaściwej postaci fizycznej, znacznego zanieczyszczenia materiałem obcym, znacznym zawilgoceniem materiału itp.
W przypadku, gdy Wykonawca nie będzie zgadzał się z wynikami analiz przeprowadzonych przez Zamawiającego, Zamawiający dokona rozjemczej analizy dostawy w niezależnym laboratorium uzgodnionym przez obie strony, na koszt Wykonawcy. Jeśli wynik analizy chemicznej w akredytowanym laboratorium będzie zgodny z wynikiem uzyskanym w laboratorium Zamawiającego, Wykonawca wymieni przedmiot zamówienia na wolny od wad. Zamawiający pokryje koszty analizy chemicznej akredytowanego laboratorium, gdy wynik potwierdzi jakość przedmiotu zamówienia, zgodną z deklaracjami Wykonawcy. Jednocześnie w przypadku, gdy wynik potwierdzi zgodność jakości przedmiotu zamówienia z wymaganiami SIWZ i deklaracjami Wykonawcy, Zamawiający zobowiązany jest przyjąć sporną partię materiału.
Zamawiający zobowiązany jest zgłaszać Wykonawcy reklamacje ilościowe i jakościowe niezwłocznie, jednak nie później niż w ciągu 7 dni roboczych od daty odbioru partii materiału - pod rygorem pozostawienia ich bez rozpoznania i utraty przez Zamawiającego wszelkich roszczeń z tego tytułu. Każda reklamacja winna być potwierdzona protokołem reklamacyjnym. Rozpatrzenie reklamacji ilościowej i jakościowej nastąpi w terminie 7 dni roboczych od daty przedstawienia wyników analiz chemicznych dostarczonych przez akredytowane laboratorium.
Wykonawca, po zgłoszeniu reklamacji przez Zamawiającego, ma obowiązek w terminie 7 dni wymienić wadliwy materiał na wolny od wad w uzgodnieniu z Zamawiającym. Wszystkie koszty zwrotu, w tym także związane z wykorzystaniem przestrzeni magazynowej Zamawiającego, do czasu formalnej możliwości zwrotu materiału ponosi Wykonawca. Koszt opłaty magazynowej Zamawiający ustala się na poziomie 40 zł/tonę od każdej doby przetrzymywania zareklamowanego materiału.

Złóż ofertę


» Termin składania ofert

18.06.2019 | 09:50


» Lokalizacja

ul. Złotoryjska 89
Legnica 59-220
Województwo: dolnośląskie
Polska


» Kategoria asortymentowa

  • Chemia przemysłowa

» Dane nabywcy

Sieć Badawcza Łukasiewicz – Instytut Metali Nieżelaznych Oddział w Legnicy
ul. Złotoryjska 89
Legnica 59-220
Województwo: dolnośląskie
Polska


» Dane kontaktowe

Dostępne po zalogowaniu

Zaloguj się