Przebudowa tarasu w Środowiskowym Domu Samopomocy dla Osób z Zaburzeniami Zdrowia Psychicznego przy ul. Karpackiej 20 w Chorzowie

» Opis zapytania

I. Przedmiot zamówienia publicznego obejmuje:
a) rozbiórkę istniejącego tarasu podniesionego z częściowym odzyskaniem kamiennej kostki w celu ponownej zabudowy,
b) uzupełnienie izolacji pionowej ścian budynku w zakresie koniecznie niezbędnym,
a wynikającym z robót rozbiórkowych tarasu,
c) wykonanie zewnętrznych biegów schodowych wraz ze spocznikami w świetle istniejących drzwi balkonowych wyjść z budynku,
d) wykonanie z kostki kamiennej pochodzącej z rozbiórki nawierzchni tarasu na uprzednio przygotowanej podbudowie na poziomie terenu,
e) nasadzenie oraz kształtowanie terenów zielonych, mała architektura.

Roboty budowlane należy wykonać zgodnie z załączonym przedmiarem robót
i specyfikacją techniczną.

Wykonanie zadania nie pogorszy warunków dostępności dla osób niepełnosprawnych.

Minimalny okres gwarancji i rękojmi nie może być krótszy niż 36 miesięcy.

II. W ramach realizacji przedmiotu zamówienia Zamawiający wymaga:
2.1. Uzgodnienia z Zamawiającym materiałów przeznaczonych do robót przed ich zastosowaniem.
2.2. Zachowania porządku w obrębie wykonywania robót budowlanych, sprzątanie na bieżąco po robotach.
2.3. Utrzymywania obszaru robót w stanie uporządkowanym i wolnym od zbędnych przeszkód, wywożenia na bieżąco materiałów z rozbiórki we własnym zakresie i na własny koszt.
2.4. Zapewnienia bezpieczeństwa ppoż. oraz bezpiecznych warunków realizacji robót
i przestrzegania przepisów BHP na terenie budowy.
2.5. Wykonywania robót zgodnie z wymogami Prawa budowlanego jak również
z obowiązującymi Polskimi Normami i zasadami wiedzy technicznej oraz należytą starannością w ich wykonaniu, dobra jakością i z zachowaniem obowiązujących wymagań i przepisów BHP i ppoż.
2.6. Użycia materiałów posiadających aktualne dokumenty dopuszczające do stosowania
w budownictwie, w rozumieniu ustawy z dnia 16 kwietnia 2004 r. o wyrobach budowlanych (t. j. Dz. U. z 2016 r., poz. 1570 ze zm.).
2.7. Wykonania prób, badań i pomiarów odbiorowych przewidzianych w specyfikacjach technicznych, warunkach technicznych wykonania i odbioru robót oraz Polskich Normach.
2.8. Zabezpieczenia terenu robót w sposób pewny i trwały zgodnie z wymaganiami prawa budowlanego i aktów wykonawczych.
2.9. Uczestniczenia w naradach dotyczących postępu robót, zwoływanych przez Zamawiającego.
2.10. Jeżeli dokumentacja lub specyfikacja techniczna wykonania i odbioru robót wskazywałaby w odniesieniu do niektórych materiałów i urządzeń znaki towarowe lub pochodzenie, Zamawiający, zgodnie z art. 29 ust. 3 Pzp, dopuszcza oferowanie „produktów równoważnych”.
Wszelkie „produkty” pochodzące od konkretnych producentów, określają minimalne parametry jakościowe i cechy użytkowe, jakim muszą odpowiadać towary, aby spełnić wymagania stawiane przez Zamawiającego i stanowią wyłącznie wzorzec jakościowy przedmiotu zamówienia. Poprzez zapis dot. minimalnych wymagań parametrów jakościowych, Zamawiający rozumie wymagania towarów zawarte w ogólnie dostępnych źródłach, katalogach, stronach internetowych producentów. Operowanie przykładowymi nazwami producenta, ma na celu doprecyzowanie poziomu oczekiwań Zamawiającego
w stosunku do określonego rozwiązania. W przypadku oferowania produktów równoważnych, Zamawiający wymaga złożenia stosownych dokumentów, uwiarygodniających te materiały lub urządzenia. Będą one podlegały ocenie Zamawiającego i będą podstawą decyzji o akceptacji „równoważników” lub odrzuceniu oferty z powodu ich „nierównoważności”.
Ciężar udowodnienia równoważności spoczywa na wykonawcy.
2.11. Jeżeli dokumentacja lub specyfikacja techniczna wykonania i odbioru robót opisująca przedmiot zamówienia odnosiłaby się do norm, europejskich ocen technicznych, aprobat, specyfikacji technicznych i systemów referencji technicznych, o których mowa w art. 30 ust. 1, pkt 2 i ust. 3 ustawy Pzp, Zamawiający dopuszcza rozwiązania równoważne opisywanym.

III. Wymagania zatrudnienia przez wykonawcę lub podwykonawcę na podstawie umowy o pracę osób wykonujących wskazane przez zamawiającego czynności
w zakresie realizacji zamówienia:
1. Zamawiający stosownie do art. 29 ust. 3a ustawy, wymaga zatrudnienia przez wykonawcę lub podwykonawcę na podstawie umowy o pracę osób wykonujących czynności
w zakresie realizacji zamówienia, których wykonanie polega na wykonywaniu pracy
w sposób określony w art. 22 § 1 ustawy z dnia 26 czerwca 1974 r. – Kodeks pracy (t. j. Dz. U. z 2018 r. poz. 419, z późn. zm.)
2. Sposób i okres wymaganego zatrudnienia osób realizujących czynności w zakresie realizacji zamówienia:
1) Zamawiający wymaga aby wszystkie osoby, w przeliczeniu na pełny wymiar czasu pracy, realizujące przedmiot zamówienia, które wykonywać będą czynności faktycznie związane
z przedmiotem zamówienia we wszystkich branżach, za wyjątkiem kierowników robót budowlanych, opisane w specyfikacji istotnych warunków zamówienia zostały zatrudnione na podstawie umowy o pracę.
2) Wykonawca lub podwykonawca zatrudni wyżej wymienione osoby na okres realizacji zamówienia. W przypadku rozwiązania stosunku pracy przed zakończeniem tego okresu, zobowiązuje się do niezwłocznego zatrudnienia na podstawie umowy o pracę na to miejsce innej osoby.

3. Sposób dokumentowania zatrudnienia ww. osób:
1) Prace objęte przedmiotem zamówienia będą realizowane przez pracowników wykonujących czynności w trakcie realizacji zamówienia zgodnie z wykazem dostarczonym zamawiającemu łącznie z dokumentami potwierdzającymi sposób zatrudnienia w terminie 10 dni od dnia podpisania umowy.
2) Wykonawca w terminie do 10 dni licząc od dnia podpisania umowy będzie zobowiązany do przedstawienia zamawiającemu dokumentów potwierdzających sposób zatrudnienie ww. osób, np. kopie umów o pracę zanonimizowane (z wyjątkiem imienia i nazwiska) oświadczenie ww. osób, że są zatrudnione na podstawie umowy o pracę w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 26 czerwca 1974 r. – Kodeks pracy z uwzględnieniem minimalnego wynagrodzenia za pracę ustalonego na podstawie ustawy z dnia 10 października 2002 r.
o minimalnym wynagrodzeniu za pracę przez cały okres realizacji przedmiotu zamówienia,
4. Uprawnienia zamawiającego w zakresie kontroli spełniania przez wykonawcę wymagań,
o których mowa w art. 29 ust. 3a ustawy Pzp, oraz sankcji z tytułu niespełnienia tych wymagań:
1) Wykonawca na każde pisemne żądanie zamawiającego w terminie do 5 dni roboczych przedkładał będzie zamawiającemu raport stanu i sposobu zatrudnienia ww. osób, np. oświadczenia zatrudnionych osób, potwierdzającego, że wykonują czynności w zakresie realizacji zamówienia na podstawie umowy o pracę, dowody odprowadzenia składek ZUS, przez cały okres realizacji zamówienia.
5. Rodzaj czynności niezbędnych do realizacji zamówienia, których dotyczą wymagania zatrudnienia na podstawie umowy o pracę przez wykonawcę lub podwykonawcę osób wykonujących czynności w trakcie realizacji zamówienia :
1) Czynności robotnika opisane w przedmiarze robot.
6. Sankcje z tytułu niespełnienia wymagań w zakresie zatrudnienia:
1) W przypadku nie przedstawienia w terminie informacji, o której mowa w ust. 3 pkt. 2 i ust. 4 pkt 1 wykonawca będzie każdorazowo płacił zamawiającemu karę w wysokości 300,00 PLN.
2) W przypadku dwukrotnego nie wywiązania się z obowiązku wskazanego ust. 3 pkt 2 i ust. 4 pkt 1 lub zmiany sposobu zatrudnienia osób wskazanych w wykazie, zamawiający ma prawo od umowy odstąpić w terminie 30 dni od dnia dowiedzenia się o zdarzeniu opisanym wyżej
i naliczyć karę umowną za odstąpienie od umowy w wysokości 10% wartości zamówienia
o którym mowa w §3 ust. 1 umowy oraz naliczyć dodatkowo kary umowne wskazane
w ust. 6 pkt 1) i 3).
3) W przypadku niezatrudnienia przy realizacji zamówienia osób wykonujących czynności robotnika opisane w przedmiarze robot na podstawie umowy o pracę lub zmiany sposobu zatrudnienia osób wykonujących te czynności w trakcie realizacji zamówienia, wykonawca będzie zobowiązany do zapłacenia kary umownej zamawiającemu, w wysokości 1000,00 zł , za każdą osobą zatrudnioną w sposób niezgodny z wymaganiami określonymi w SIWZ.
4) W uzasadnionych przypadkach, nie z przyczyn leżących po stronie wykonawcy, możliwe jest zastąpienie ww. osoby lub osób innymi osobami pod warunkiem, że spełnione zostaną wszystkie powyższe wymagania co do sposobu zatrudnienia na okres realizacji zamówienia określone w SIWZ, co nie wymaga sporządzenia aneksu do umowy, tylko przedłożenia zamawiającemu pisemnej informacji

Złóż ofertę


» Termin składania ofert

26.04.2019 | 10:30


» Lokalizacja

Rynek 1
Chorzów 41-500
Województwo: śląskie
Polska


» Kategoria asortymentowa

  • Inne
  • Pozostałe prace budowlano-remontowe
  • Usługi wykończeniowe, budowy i remontu obiektów

» Dane nabywcy

Miasto Chorzów, Biuro Zamówień Publicznych
Rynek 1
Chorzów 41-500
Województwo: śląskie
Polska


» Dane kontaktowe

Dostępne po zalogowaniu

Zaloguj się