Powrót

Dostawa i montaż instalacji kolektorów solarnych w budynkach mieszkalnych położonych na terenie Miasta Siemiatycze

» Opis zapytania

1. Przedmiotem zamówienia jest dostawa i montaż instalacji kolektorów solarnych w budynkach mieszkalnych położonych na terenie Miasta Siemiatycze. Przewiduje się wykonanie instalacji kolektorów słonecznych na 80 wskazanych przez Zamawiającego budynkach zlokalizowanych w mieście Siemiatycze.
2. 80 instalacji solarnych posadowionych będzie w obrębie budynków mieszkalnych – na dachu, ścianie, tarasie lub balkonie. Powierzchnia użytkowa wskazanych budynków nie przekracza 300 m2.
3. Przyjmuje się instalację solarną z zastosowaniem 2 kolektorów słonecznych i zasobnika c.w.u. o poj. minimum 250 litrów.
4. Parametry techniczne.
4.1. W skład instalacji solarnej wchodzą:
4.1.1. dwa płaskie kolektory słoneczne, o minimalnej powierzchni absorbera zestawu 4,46 m2
4.1.2. stelaż do mocowania kolektorów,
4.1.3. zasobnik ciepłej wody użytkowej z dwiema wężownicami o pojemności min. 250l
4.1.4. rurociągi z armaturą oraz izolacją termiczną;
4.1.5. pompa obiegowa;
4.1.6. czynnik roboczy;
4.1.7. naczynia przeponowe i zawory bezpieczeństwa;
4.1.8. układ sterujący.

4.2. Opis poszczególnych elementów:
1) Kolektor słoneczny – powinien być przystosowany do montażu w odpowiednich uchwytach, mocowanych do konstrukcji więźby dachowej, na ścianie lub na innym elemencie budynku mieszkalnego. Lokalizację kolektorów słonecznych należy uzgodnić z właścicielami poszczególnych posesji.
2) Układ pompowy ze sterowaniem
Służy do wymuszenia obiegu nośnika ciepła w systemie hydraulicznym kolektorów słonecznych i zasobnika ciepłej wody użytkowej. Układ pompowy ze sterowaniem powinien składać się co najmniej z niżej wymienionych elementów:
• Pompa obiegowa,
• Sterownik umożliwiający regulację pracy instalacji w oparciu o pomiary różnicy temperatur z poszczególnych czujników temperatur.
3) Zastosowany układ sterowania (automatyki) powinien spełniać następujące funkcje:
a) Sterowanie pracą stacji pompowej w zależności od różnicy temperatur,
b) Ochrona przed przegrzaniem kolektorów,
c) Schładzanie rewersyjne (nadmiar energii odprowadzany jest w godzinach nocnych do kolektora celem wypromieniowania. Funkcja wykorzystywana w przypadku braku rozbioru ciepłej wody użytkowej (np. urlop domowników w miesiącach letnich),
d) Wyliczanie dziennej oraz sumarycznej energii zgromadzonej przez kolektory słoneczne z funkcją zapamiętania zysków solarnych przez okres 5 lat.
4) Zastosowane układy pompowe winny być wyposażone dodatkowo w:
a) Separator powietrza,
b) Termometr,
c) Manometr,
d) Miernik przepływu,
e) Zawór bezpieczeństwa,
f) Izolację cieplną.
5) Zastosowany zasobnik musi posiadać następujące cechy:
a) Komora podgrzewacza wykonana z powłoki emaliowanej,
b) Wbudowana anoda magnezowa,
c) Płaszcz zewnętrzny,
d) Pojemność min. 250 l wraz z dwiema wężownicami,
e) Izolację termiczną zbiornika powinna stanowić pianka poliuretanowa o grubości min 50 mm, płaszcz na izolacji zbiornika z tworzywa sztucznego.
f) Zasobnik ciepłej wody użytkowej należy podłączyć, również do istniejącej instalacji wody zimnej i do istniejącej instalacji ciepłej wody użytkowej. Podłączenie drugiej wężownicy do innego źródła ciepła wchodzi w zakres zamówienia, podobnie jak wykonanie podstawy pod zasobnik.
6) Zastosowane naczynia przeponowe i zawory bezpieczeństwa
Do zabezpieczenia instalacji należy zastosować membranowy zawór bezpieczeństwa posiadający dopuszczenie i certyfikaty zgodnie z zobowiązującymi przepisami Dozoru Technicznego. W obiegu glikolowym należy zastosować przeponowe naczynia zbiorcze, posiadające dopuszczenia i certyfikaty zgodnie z obowiązującymi przepisami Dozoru Technicznego.
7) Rurociągi
Przyjmuje się wykonanie instalacji z rur miedzianych twardych o średnicy 18 - 22 mm łączonych metodą lutowania kapilarnego lutem miękkim. W celu utrzymania wysokiej sprawności rurociągi należy izolować otulinami spełniającymi wymogi Rozporządzenia Ministra Infrastruktury w sprawie warunków technicznych jakim powinny odpowiadać budynki i ich usytuowanie, oraz spełniać wymogi NRO w klasie reakcji na ogień co najmniej „E”. Na dachu izolację należy zabezpieczyć w sposób trwały. Na instalacji należy stosować armaturę odcinającą umożliwiającą odcięcie i serwisowanie zbiornika ciepłej wody oraz pompy. Rurociągi układać należy ze spadkiem min 0,3%. W najwyższym punkcie instalacji należy zamontować automatyczny odpowietrznik.
8) Czynnik roboczy
Jako nośnik ciepła należy przewidzieć 35% (lub wyższy) roztwór glikolu polipropylenowego mający w swoim składzie zestaw inhibitorów, zapewniających właściwości przeciwkorozyjne. Temperatura robocza do -35st c.
9) Stelaż do mocowania kolektorów
Stelaż do mocowania kolektorów powinien być konstrukcją dedykowaną pod oferowane kolektory słoneczne. Powinien być wykonany ze stali nierdzewnej bez konieczności stosowania dodatkowych powłok i farb zabezpieczających i powinien umożliwiać optymalizację kąta ustawienia kolektorów dla najbardziej efektywnego wykorzystania pracy kolektora słonecznego. Sposób montażu należy tak dobrać, aby nie powodował osłabienia konstrukcji elementu budynku, na którym stelaż będzie zamontowany.
Zamawiający dopuszcza możliwość zastosowania oryginalnych, zalecanych przez producentów kolektorów, stelaży montowanych ze stali ocynkowanej, lub aluminium, przy czym muszą one zapewniać przez okres gwarancji trwałość i estetykę.
10) Instalacja elektryczna i sterownicza
Instalacja elektryczna zasilana będzie z wewnętrznej instalacji znajdującej się w budynku mieszkalnym. Do obowiązków wykonawcy należeć będzie doprowadzenie zasilania 230V (gniazdo sieciowe) do pomieszczenia, w którym znajduje się zamontowany zasobnik i układ pompy ze sterowaniem.

UWAGA!
Przed podpisaniem umowy Wykonawca zobowiązany jest do potwierdzenia uzysków energetycznych przedstawionych zestawów solarnych poprzez dostarczenie symulacji sporządzonych za pomocą programu komputerowego np. Getsolar, Tsol, Kolektorek lub równoważnych.
Po wykonaniu całości dostawy i montażu wszystkich instalacji kolektorów słonecznych, symulacja powinna przedstawiać osiągnięcie mocy zainstalowanej energii cieplnej w wysokości 225,60 MWh

4.3. W zakresie wykonania zamówienia znajdzie się także oznakowanie zamontowanych instalacji zgodnie ze wskazaniami Zamawiającego zawartymi w załączniku nr 4 do Istotnych Postanowień Umowy.
4.4. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia zawarty jest w Załączniku nr 1 do SIWZ tj. Opis Przedmiotu Zamówienia na który składają się: Koncepcja architektoniczno – budowlana montażu kolektorów słonecznych na obiektach położonych na terenie Miasta Siemiatycze; Dokumentacja projektowa – uproszczony projekt wykonawczy oraz Książka Przedmiarów.
5. Wykonawca odpowiada za ochronę istniejących instalacji w budynkach, w których prowadzić będzie montaż od uszkodzenia przy prowadzonych pracach montażowych.
6. Zamawiający zastrzega sobie prawo do ograniczenia, na każdym etapie realizacji, przedmiotu zamówienia. Ograniczenie przedmiotu zamówienia skutkować będzie pomniejszeniem wynagrodzenia należnego wykonawcy adekwatnym do zakresu ograniczonych przez Zamawiającego dostaw (tj. ilości dostarczanych i montowanych zestawów solarnych)
7. Głównym przedmiotem zamówienia jest dostawa, w ramach której wykonywane są również usługi montażu (rozmieszczenie i instalacja wraz z podłączeniem do sieci).
8. Jeżeli opis przedmiotu zamówienia wskazywałby w odniesieniu do niektórych materiałów, dostaw, usług lub robót budowlanych znaki towarowe, patenty lub pochodzenie – zamawiający zgodnie z art. 29 ust 3 ustawy pzp, dopuszcza oferowanie równoważnych materiałów, dostaw, usług lub robót budowlanych. Materiały, pochodzące od konkretnych producentów określają minimalne parametry jakościowe, cechy użytkowe, jakim musza odpowiadać materiały oferowane przez wykonawcę, aby zostały spełnione wymagania stawiane przez zamawiającego. Operowanie przykładowymi nazwami producenta ma jedynie na celu doprecyzowanie poziomu oczekiwań zamawiającego w stosunku do określonego rozwiązania. Posługiwanie się nazwami producentów/produktów ma wyłącznie charakter przykładowy. Zamawiający wskazując znaczenie konkretnego producenta (dostawcy) lub konkretny produkt przy opisie przedmiotu zamówienia, dopuszcza jednocześnie produkty równoważne o parametrach jakościowych i cechach użytkowych co najmniej na poziomie parametrów wskazanego produktu, uznając tym samym każdy produkt o wskazanych lub lepszych parametrach.
9. Wszystkie materiały użyte do wykonania przedmiotu zamówienia muszą posiadać odpowiednie dokumenty dopuszczające je do stosowania na terenie Polski. Dokumentami odniesienia są Polskie Normy lub Aprobaty Techniczne, Certyfikaty Zgodności, Deklaracje Zgodności z Polskimi Normami lub Aprobatami Technicznymi, Atesty Higieniczne, Certyfikaty Bezpieczeństwa itp. powinny być one aktualne, czytelne i kompletne. Kolejności preferencji do:
9.1. Polskich Norm przenoszących normy europejskie,
9.2. norm innych państw członkowskich Europejskiego Obszaru Gospodarczego przenoszących normy europejskie,
9.3. europejskich ocen technicznych, rozumianych jako udokumentowane oceny działania wyrobu budowlanego względem jego podstawowych cech, zgodnie z odpowiednim europejskim dokumentem oceny, w rozumieniu art. 2 pkt 13 rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) nr 305/2011 z dnia 9 marca 2011 r. ustanawiającego zharmonizowane warunki wprowadzania do obrotu wyrobów budowlanych i uchylającego dyrektywę Rady 89/106/EWG (Dz. Urz. UE L. 88 z 4.4.2011, str. 5),
9.4. wspólnych specyfikacji technicznych, rozumianych jako specyfikacje techniczne w dziedzinie produktów teleinformatycznych określone zgodnie z art. 13 i 14 rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) nr 1025/2012 z dnia 25 października 2012 r. w sprawie normalizacji europejskiej, zmieniającego dyrektywy Rady 89/686/EWG i 93/15/EWG oraz dyrektywy Parlamentu Europejskiego i Rady 94/9/WE, 94/25/WE, 95/16/WE, 97/23/WE, 98/34/WE, 2004/22/WE, 2007/23/WE, 2009/23/WE i 2009/105/WE oraz uchylającego decyzję Rady 87/95/EWG i decyzję Parlamentu Europejskiego i Rady nr 1673/2006/WE (Dz. Urz. UE L 316 z 14.11.2012, str. 12),
9.5. norm międzynarodowych,
9.6. innych systemów referencji technicznych ustanowionych przez europejskie organy normalizacyjne;
10. Zamawiający, w każdym przypadku, gdy opisuje przedmiot zamówienia poprzez odniesienie do norm, europejskich ocen technicznych, aprobat, specyfikacji technicznych i systemów referencji technicznych, dopuszcza rozwiązania równoważne opisywanym.
11. Wykonawca, który powołuje się na rozwiązania równoważne opisywanym przez zamawiającego, jest obowiązany wykazać, że oferowane przez niego dostawy, usługi lub roboty budowlane spełniają wymagania określone przez zamawiającego
12. Wymagania zatrudnienia przez Wykonawcę lub podwykonawcę na podstawie umowy o pracę.
12.1. Zamawiający na podstawie art. 29 ust. 3 a ustawy pzp wymaga zatrudnienia przez wykonawcę lub podwykonawcę na podstawie umowy o pracę wszystkich osób wykonujących następujące czynności w zakresie realizacji przedmiotu zamówienia - jeżeli wykonanie tych czynności polega na wykonywaniu pracy w sposób określony w art. 22 § 1 ustawy z dnia 26 czerwca 1974 r. – Kodeks pracy (Dz. U. z 2018 r. poz. 108, ze zm.):
a) roboty instalacyjne wodno-kanalizacyjne i sanitarne
b) roboty w zakresie instalacji elektrycznych,
c) robót dekarskich, pokrycia i obróbki blacharskie,

Złóż ofertę


» Termin składania ofert

20.12.2019 | 11:00


» Lokalizacja

ul. Pałacowa 2
Siemiatycze 17-300
Województwo: podlaskie
Polska


» Kategoria asortymentowa

  • Urządzenia elektroenergetyczne

» Dane nabywcy

Burmistrz Miasta Siemiatycze
ul. Pałacowa 2
Siemiatycze 17-300
Województwo: podlaskie
Polska


» Dane kontaktowe

Dostępne po zalogowaniu

Zaloguj się

Bądź na bieżąco z zapytaniami ze swojej branży
 

Zapytania ofertowe z kategorii Elektroenergetyka z ostatnich 10 dni.