Świadczenie usług prowadzenia kuchni i dystrybucji posiłków w Domu Pomocy Społecznej im. J.Gawła w Stalowej Woli

» Opis zapytania

1. Przedmiotem zamówienia jest prowadzenie kuchni i świadczenie przez Wykonawcę na rzecz zamawiającego kompleksowych usług dla 88 osób, związanych z codzienną całodobową obsługą polegającą na:
• Przygotowaniu całodziennych posiłków (śniadanie, II śniadanie w diecie cukrzycowej, dwudaniowy obiad z kompotem, posiłek dodatkowy, kolacja) z uwzględnieniem specyfiki pensjonariuszy DPS wraz z dietami: lekkostrawną, cukrzycową i wątrobową (zgodnie z zaleceniami lekarza oraz w oparciu o zalecane normy żywienia). Diety winny być opracowane przez uprawnionego dietetyka, a podmiot realizujący nasze zamówienie zobowiązany będzie do przestrzegania standardów dietetycznych i formalnego ich potwierdzenia. Posiłki mają być przygotowywane (gotowane) ze świeżych produktów nabywanych przez Wykonawcę zgodnie z wymaganiami określonymi odpowiednio w przepisach ustawy z dnia 28 listopada 2014r. o bezpieczeństwie żywności i żywienia (Dz.U. 2015 poz.35.) i innych obowiązujących w tym zakresie jak również z zaleceniami Instytutu Żywności i Żywienia. Dobowa kaloryczność posiłków ma się mieścić w granicach 2200-2400 kcal.
- Przygotowywania tzw. suchego prowiantu dla pensjonariuszy w dniach, w których wyjeżdżać oni będą na wyjazdy okolicznościowe. Rodzaj i ilość porcji uzgadniane będą z uprawnionym przedstawicielem Zamawiającego . W ramach suchego prowiantu muszą znaleźć się ciepłe napoje w termosach zabezpieczonych przez Wykonawcę.
- Przygotowanie tradycją przyjętych potraw świątecznych ( Boże Narodzenie, Wielkanoc) oraz właściwej oprawy tych posiłków.
- Codzienne przygotowanie ciepłej herbaty w 6 termosach, 3 bochenków chleba o gramaturze po 700g, 3 porcji masła (smarowne lub mieszanka z olejem) do smarowania pieczywa o gramaturze 100 g każda , 3 porcji po 25 dkg każda, sera białego i 3 słoików dżemu o gramaturze po min. 270g , które codziennie odbierane będą przez pracowników Zamawiającego z przeznaczeniem na rozstawienie w kuchenkach piętrowych do wykorzystania przez mieszkańców.
 Przygotowanie dwóch imprez okolicznościowych w każdym roku obowiązywania umowy na świadczenie usług:
• Święto rodziny :
forszmak 350ml x 300 porcji
Kiełbasa grillowa 150g x 300 porcji
Chleb zwykły 120 g x 300 porcji
Musztarda 20g x 300 porcji
Keczup 20g x 300 porcji
Ciasto cukiernicze 100g x 300 porcji
Kawa rozpuszczalna 250 ml x 300 porcji
Herbata ekspresowa lipton 300 szt.
Cukier 300 porcji
• Pożegnanie lata :
forszmak 350ml x 300 porcji
Kiełbasa grillowa 150g x 300 porcji
Chleb zwykły 120 g x 300 porcji
Musztarda 20g x 300 porcji
Keczup 20g x 300 porcji
Ciasto cukiernicze 100 g x 300 porcji
Kawa rozpuszczalna 250 ml x 300 porcji
Herbata ekspresowa lipton 300 szt.
Cukier 300 p
 Przygotowania na każdą niedzielę stycznia 2018 i 2019 r oraz na dzień 02.luty każdego roku poczęstunku deserowego w postaci ciast pieczonych w ilości po 60 porcji o gramaturze 100-130 g
 Przygotowania 5 razy w sezonie wiosenno-letnim zaopatrzenia na spotkania grillowe mieszkańców w postaci :
Porcja kiełbasy 150g x 150 porcji x 5
Chleb 100g x 150 porcji x5
Ketchup 20g x 150 porcji x5
Musztarda 20g x 150 porcji x5
 dostosowania kuchni wraz z zapleczem do wymogów stawianych przez system HACCP oraz do jego stosowania.
 Odbiorze i utylizacji resztek pokonsumpcyjnych
 Utrzymaniu czystości pomieszczeń, urządzeń, sprzętu itp. wykorzystywanych przez Wykonawcę oraz czasowa ich konserwacja oraz konserwacja pomieszczeń będących w dzierżawie Wykonawcy.

3. Dystrybucja posiłków dla pensjonariuszy DPS będzie polegała na podaniu posiłku w oknie dystrybucyjnym dla mieszkańców mogących samodzielnie się obsłużyć oraz przygotowaniu śniadania i kolacji w punkcie wydawania ( skąd odbierane będą przez pracowników zamawiającego) dla mieszkańców spożywających posiłki w pokojach. Posiłek obiadowy dla mieszkańców spożywających go w pokojach będzie rozwożony na poszczególne piętra tzw. bemarem i wydawany przez pracowników Wykonawcy opiekunkom mającym dyżur na poszczególnych piętrach.
4. Wykonawca zobowiązany jest do zabezpieczenia i dystrybucji posiłków dla pensjonariuszy DPS w okresie przejściowym, jakim będzie okres przejęcia i uruchomienia kuchni wraz z pomieszczeniami towarzyszącymi oraz sprzętem i wyposażeniem od poprzedniego Wykonawcy.
5. Wykonawca zobowiązany jest do:
a) Doposażenia kuchni w niezbędny sprzęt i urządzenia zapewniający prawidłowe jej funkcjonowanie tj:
 Kotły warzelniane elektryczne po min. 80L – szt.2
 Kuchenka gazowa 4-palnikowa szt.1
 Kuchenka gazowa 2-palnikowa szt.1
 Piec konwekcyjny 10-półkowy
 Zmywarka naczyń kapturowa gastronomiczna
 Zamrażarka skrzyniowa 700L -1 szt.
 Chłodziarki 1200L - 2 szt.
 Patelnia gazowa
 Garnki
 Pojemniki GN
 Patelnie na palniki gazowe
 Mikser/blender
 Krajalnica
 Naświetlacz jaj

Sprzęt i urządzenia wymienione powyżej stanowią własność Wykonawcy i po zakończeniu kontraktu zostają przez niego zdemontowane i zabrane.
b) Wyposażenia jadalni w niezbędny sprzęt: sztućce, kubeczki, talerze głębokie, płytkie, talerzyki w ilości po 120 szt. ( wymagane stałe utrzymanie stanu ilościowego i jakościowego), garnitury do przypraw, koszyki na pieczywo, obrusy (cerata), termosy na napoje oraz termosy posiłkowe (wykorzystywane do przewożenia posiłków podczas imprez plenerowych i wycieczek)
c) Przejąć w dzierżawę pomieszczenia (o łącznej powierzchni 343,14 m2) i opłacać comiesięcznie czynsz w wysokości 1 450,67 zł netto/ 1784/32 zł brutto na rzecz zamawiającego.
d) Opłacać wykorzystywane media :
- Energia elektryczna
- Woda i ścieki
- Gaz.
- Wywóz nieczystości stałych
Dostawa mediów: Energia elektryczna, woda i ścieki oraz gaz ziemny, jest opomiarowana i rozliczenia będą następowały pomiędzy Wykonawcą a dystrybutorem, w związku z czym zachodzi obowiązek podpisania stosownych umów pomiędzy Wykonawcą a dystrybutorami.
e) opłacać podatek od dzierżawionej nieruchomości związanej z prowadzeniem działalności gospodarczej.

Złóż ofertę


» Termin składania ofert

27.10.2017 | 10:00


» Lokalizacja

Dostępne po zalogowaniu

Zaloguj się

» Kategoria asortymentowa

  • Usługi gastronomiczne

» Dane nabywcy

Dostępne po zalogowaniu

Zaloguj się

» Dane kontaktowe

Dostępne po zalogowaniu

Zaloguj się