Powrót

Kompleksowa termomodernizacja budynków oświatowych

» Opis zapytania

Przedmiotem zamówienia jest wykonanie robót budowlanych polegających na "Kompleksowej termomodernizacji budynków oświatowych."

Inwestycja polega na przeprowadzeniu prac termomodernizacyjnych, zastosowaniu OZE (fotowoltaika) oraz modernizacji systemu oświetleniowego których optymalny zakres określono
w audycie energetycznym sporządzonym zgodnie z "Metodyką sporządzania audytów energetycznych dla budynków podlegających głębokiej modernizacji energetycznej w ramach RPO WM na lata 2014 -2020."

Projekt realizowany będzie w IV Liceum Ogólnokształcącym w Olkuszu, ul Korczaka 7.
Zakres prac projektu wynikający z audytu oraz inne niezbędne elementy obejmują następujące zadania:
1. Ocieplenie ścian zewnętrznych (cokół, parter i wyższe piętra) - 14 cm, l=0,033 W/mK,
U po modernizacji: U=0,197 W/m2K.
2. Ocieplenie ścian zewnętrznych (wiatrołap) - 6 cm, l=0,033 W/mK, U po modernizacji: U=0,438 W/m2K.
3. Ocieplenie ścian przy gruncie - styropian o podwyższonej odporności na wilgoć l=0,036 W/mK, grubość – 15 cm (l=0,036) spełnia wymagania programu U= 0,196 W/m2K.
4. Ocieplenie stropodachu wentylowanego - granulat wełny mineralnej o gr. 23 cm
l=0,038 W/mK, U po modernizacji U=0,145 W/m2K.
5. Ocieplenie stropodachu niewentylowanego: styropapa od góry: 23 cm, L=0,040 W/mK,
U po modernizacji U=0,147 W/m2K.
6. Ocieplenie stropodachu pełnego wiatrołapu: styropapa od góry - grubość 12 cm, l=0,040,
U po modernizacji: U=0,284 W/(m2K).
7. Docieplenie podcienia nad wejściem do obiektu warstwą styropianu o gr. 19 cm. Współczynnik przewodzenia ciepła materiału izolacyjnego λ=0,033 W/(mK).
8. Ocieplenie ościeży okiennych i drzwiowych styropianem, metodą lekką-mokrą.
9. Wymiana starych okien dachowych na nowe PCV o współczynniku przenikania zgodnym
z WT2021 tj. 0,9 W/m2*K. Okna wyposażyć w nawiewniki.
10. Wymiana starych drzwi na nowe o współczynniku przenikania zgodnym z WT2021
tj. 1,3 W/m2*K.
11. Instalacja c.o. - kompleksowa wymiana instalacji rozprowadzającej na nową o znikomej bezwładności cieplnej, wymiana starych grzejników na nowe stalowe, panelowe wyposażone
w automatyczne zawory. termostatyczne i odcinające. Całość instalacji wyposażona w nowe zawory regulacyjne oraz inną niezbędną do prawidłowej pracy poszczególnych obiegów armaturę. W sali gimnastycznej wymiana istniejących napromienników na nagrzewnice gazowe.
12. Wymiana istniejącego oświetlenia na nowe oparte na nowe energooszczędne oparte na technologii LED.
13. Montaż instalacji fotowoltaicznej na dachu budynku szkoły po południowej stronie połaci,
w tym:
- montaż 12 sztuk paneli fotowoltaicznych o pow. 19,2m2,
- konstrukcja wsporcza,
- falownik,
- regulator
- optymalizator,
- rozdzielnica DC,
- wyposażenie rozdzielni RGnN,
- okablowanie-przewód solarny,
- prace towarzyszące niezbędne do prawidłowego montażu i uruchomienia instalacji PV.

Uzupełnieniem prac termomodernizacyjnych są niezbędne roboty towarzyszące bezpośrednio powiązane z ww. zabiegami termomodernizacyjnymi np.:
- roboty rozbiórkowe,
- demontaż i modernizacja istniejących krat,
- opaska wokół budynku i roboty ziemne z nią związane,
- parapety zewnętrzne i wewnętrzne,
- roboty ziemne / wykopy,
- instalacja odgromowa,
- docieplenie kominów,
- wymiana rynien i rur spustowych,
- naprawa schodów do szkoły od strony północnej- wymiana kratki,
- roboty remontowe w pomieszczeniu łącznika nr 2,
- montaż liczników ciepła i c.w.u.

Wszystkie wymienione wyżej prace są niezbędne do przeprowadzenia zabiegu w sposób gwarantujący osiągniecie zaplanowanych w audycie efektów i późniejszą prawidłową eksploatację.

UWAGA! Z uwagi na fakt, że budynek jest obiektem czynnym wszystkie prace wewnętrzne należy wykonywać w uzgodnieniu z Dyrektorem szkoły. Prace na sali gimnastycznej oraz korytarzach należy wykonywać w dni wolne od nauki w szkole. W czasie prowadzenia zajęć lekcyjnych te pomieszczenia muszą być udostępnione dla użytkowników budynku oraz zabezpieczone w taki sposób aby gwarantowało to bezpieczeństwo ludzi.
Obowiązuje całkowity zakaz prowadzenia robót „głośnych” typu: wyburzenia, przekucia, wykucia, wiercenia, cięcie, stukanie itp. w trakcie zajęć lekcyjnych, egzaminów oraz matur.

Jeżeli dokumentacja projektowa, przedmiary robót lub specyfikacja techniczna wykonania i odbioru robót, audyt energetyczny wskazywałaby w odniesieniu do niektórych materiałów i urządzeń znaki towarowe lub pochodzenie zamawiający, zgodnie z art. 29 ust. 3 ustawy Pzp, dopuszcza składanie „produktów” równoważnych. Wszelkie „produkty” pochodzące od konkretnych producentów, określają minimalne parametry jakościowe i cechy użytkowe, jakim muszą odpowiadać towary, aby spełnić wymagania stawiane przez zamawiającego i stanowią wyłącznie wzorzec jakościowy przedmiotu zamówienia. Poprzez zapis dotyczący minimalnych wymagań parametrów jakościowych, zamawiający rozumie wymagania towarów zawarte w ogólnie dostępnych źródłach, katalogach, stronach internetowych producentów. Operowanie przykładowymi nazwami producenta, ma jedynie na celu doprecyzowanie poziomu oczekiwań zamawiającego w stosunku do określonego rozwiązania. Tak, więc posługiwanie się nazwami producentów /produktów/ ma wyłącznie charakter przykładowy.
Zamawiający, przy opisie przedmiotu zamówienia, wskazując oznaczenie konkretnego producenta (dostawcy) lub konkretny produkt, dopuszcza jednocześnie produkty równoważne o parametrach jakościowych i cechach użytkowych, co najmniej na poziomie parametrów wskazanego produktu, uznając tym samym każdy produkt o wskazanych parametrach lub lepszych.
W takiej sytuacji zamawiający wymaga złożenia stosownych dokumentów, uwiarygodniających te materiały lub urządzenia. Będą one podlegały ocenie Inspektora Nadzoru, który sporządzi stosowną opinię. Opinia ta będzie podstawą do podjęcia decyzji o akceptacji „równoważników” lub odrzuceniu oferty z powodu ich „nierównoważności”.

Warunki realizacji robót.
Warunki realizacji robót określa wzór umowy stanowiący załącznik nr 6 do SIWZ.
Podczas prowadzenia robót należy zapewnić bezpieczny dostęp do budynku szkoły. Prace należy prowadzić z zachowaniem przepisów BHP, odpowiednio wygrodzić, oznakować oraz zabezpieczyć obszar, na którym prowadzone są roboty.

W/w roboty należy wykonać zgodnie z „dokumentacją projektową oraz specyfikacją techniczną wykonania i odbioru robót” (zał. nr 9 do SIWZ), audyt energetyczny (zał. Nr 10 do SIWZ), oraz przedmiarem robót (zał. nr 8 do SIWZ) – który stanowi materiał informacyjny celem ułatwienia kalkulacji ceny ofertowej.

Wykonawca po wcześniejszym ustaleniu terminu z Zamawiającym ma możliwość dokonania wizji lokalnej na terenie budynków oraz weryfikacji zgodności dokumentacji projektowej ze stanem faktycznym poprzez szczegółową analizę w/w dokumentów. Wynagrodzenie ryczałtowe ma zawierać wszystkie koszty związane z realizacją zadania, wynikające wprost z dokumentacji projektowej,
a także ze specyfikacji technicznej wykonania i odbioru robót oraz zawierać będzie koszty wszelkich robót przygotowawczych, porządkowych, koszty utrzymania zaplecza budowy, koszty umowy ubezpieczeniowej z tytułu odpowiedzialności związanej z wykonywaniem przedmiotu umowy, koszty związane z odbiorami wykonanych robót, wykonania dokumentacji powykonawczej, oraz wszelkie inne usługi własne i obce niezbędne do prawidłowej realizacji umowy.

Wykonawca zobowiązuje się wobec Zamawiającego do wykonania i przekazania Zamawiającemu przedmiotu zamówienia, zgodnie z dokumentacją projektową, specyfikacją techniczną wykonania
i odbioru robót budowlanych, przepisami prawa, Polskimi Normami lub Normami Europejskimi, warunkami technicznymi wykonania i odbioru robót budowlanych, zasadami wiedzy technicznej
i sztuki budowlanej oraz do usunięcia wszystkich wad występujących w tym przedmiocie w okresie rękojmi za wady fizyczne oraz gwarancji.
Nie wyszczególnienie jakichkolwiek aktów prawnych nie zwalnia Wykonawcy od ich stosowania. Zastosowane materiały muszą mieć odpowiednie aprobaty techniczne lub atesty.
Wykonawca zabezpieczy instalacje, urządzenia i obiekty na terenie robót i w jej bezpośrednim otoczeniu, przed ich zniszczeniem lub uszkodzeniem w trakcie wykonywania robót oraz zapewni dozór mienia na własny koszt.

Wykonawca ustali we własnym zakresie, miejsce wywozu i utylizacji materiałów z rozbiórki ( w tym azbest, papa, styropian itp.) i koszty z tym związane uwzględni w ofercie.

Wykonawca w czasie wykonywania robót oraz usuwania ewentualnych wad jest zobowiązany podjąć niezbędne działania w celu ochrony środowiska i przyrody na terenie budowy i w jego bezpośrednim otoczeniu.

Wykonawca jest zobowiązany uzyskać niezbędne uzgodnienia i pozwolenia na wywóz odpadów nieczystości stałych i płynnych oraz bezpieczne i prawidłowe odprowadzanie ścieków, wód opadowych z terenu budowy oraz miejsc związanych z wykonywaniem robót, w sposób zapewniający ochronę robót przed uszkodzeniem oraz terenów i miejsc przed zanieczyszczeniem.

Wykonawca jest właścicielem odpadów, które jest zobowiązany usuwać z terenu budowy
z uwzględnieniem przepisów Ustawy z dnia 14.12.2012 r. o odpadach.

Wykonawca jest zobowiązany do przedłożenia zgodnie z przepisami ustawy o odpadach informacji o wytwarzanych odpadach oraz sposobach gospodarowania wytworzonymi odpadami.

Wykonawca ponosi odpowiedzialność z tytułu konieczności uiszczenia opłaty lub kary przewidziane w przepisach dotyczących ochrony środowiska lub przyrody.

Wykonawca zobowiązuje się do zwolnienia Zamawiającego lub przejęcia odpowiedzialności
z tytułu zobowiązań prywatnoprawnych lub publicznoprawnych, które mogą być dochodzone od Zamawiającego z powodu naruszenia przez Wykonawcę przepisów z zakresu ochrony środowiska lub przyrody.

Za wykonany w całości przedmiot zamówienia obowiązuje rozliczenie ryczałtowe.
Oferta będzie zawierała wszystkie koszty mogące powstać w czasie realizacji zamówienia
z podsumowaniem wartości brutto całego zamówienia.
Wykonawca zobowiązany jest zapewnić warunki bhp i p.poż na terenie wykonywanych robót.

Wynagrodzenie za przedmiot Umowy płatne będzie w dwóch częściach, których wysokość wraz ze szczegółowym wykazem prac określa harmonogram rzeczowo-finansowy zaakceptowany przez Zamawiającego. Przed zawarciem umowy Wykonawca doręczy harmonogram rzeczowo-finansowy Zamawiającemu sporządzony według wzoru stanowiącego załącznik nr 1 do Umowy.

Odbioru przedmiotu umowy dokona Komisja wyznaczona przez Zamawiającego w terminie
do 14 dni od daty pisemnego zawiadomienia przez Wykonawcę o wykonaniu całości przedmiotu umowy. Wykonawca udzieli Zamawiającemu rękojmi za wady na wykonane roboty budowlane na okres min. 5 lat.

Podwykonawca lub dalszy podwykonawca zobowiązany będzie do udzielenia Zamawiającemu gwarancji na realizowaną przez siebie część zamówienia na okres nie krótszy niż okres gwarancji udzielony Zamawiającemu przez Wykonawcę zamówienia.

Wraz ze zgłoszeniem do odbioru końcowego Wykonawca przekaże Zamawiającemu dokument gwarancyjny na wykonane roboty budowlane oraz dokumenty gwarancyjne podwykonawców lub dalszych podwykonawców.

Wykonawca w czasie od zawarcia umowy do przekazania placu budowy jest zobowiązany do zawarcia umowy ubezpieczeniowej z tytułu odpowiedzialności związanej z wykonywaniem przedmiotu umowy na czas obowiązywania umowy oraz na kwotę odpowiadającą wartości umowy.

Wykonawca, którego oferta zostanie wybrana jako najkorzystniejsza zobowiązany jest przedstawić Zamawiającemu przed zawarciem umowy kosztorys zawierający rozbicie ceny ofertowej na poszczególne pozycje kosztotwórcze przedmiotu umowy. Kosztorys powinien odpowiadać swoją szczegółowością, co najmniej szczegółowości przedmiaru robót. Kosztorys podlega zatwierdzeniu przez Zamawiającego. Powyższy kosztorys będzie miał charakter informacyjny i pomocniczy dla potrzeb rozliczeń w przypadku odstąpienia od umowy z Wykonawcą.

Wymagania, o których mowa w art. 29 ust. 3a.

Zgodnie z art. 29 ust. 3a ustawy z dnia 29 stycznia 2004 r. - Prawo zamówień publicznych,
zamawiający wymaga, aby wykonawca lub podwykonawca(y) zatrudniali na podstawie umowy
o pracę wszystkie osoby, które będą wykonywać następujące czynności o charakterze robót fizycznych – zgodnie z dokumentacją projektową tj. roboty: ziemne, izolacyjne, dekarskie, montażowe stolarki drzwiowej oraz okiennej, tynkarskie, ciesielskie, ślusarskie, malarskie, brukarskie, instalacyjne.
Wykonawca w terminie 7 dni od dnia zawarcia umowy dostarczy Zamawiającemu, według wzoru stanowiącego załącznik nr 7 do SIWZ, listę pracowników Wykonawcy, Podwykonawcy i dalszego Podwykonawcy.

Złóż ofertę


» Termin składania ofert

07.12.2020 | 00:00


» Lokalizacja

ul. Mickiewicza 2
Olkusz 32-300
Województwo: małopolskie
Polska


» Kategoria asortymentowa

  • Usługi wykończeniowe, budowy i remontu obiektów

» Dane nabywcy

Zarząd Powiatu w Olkuszu
ul. Mickiewicza 2
Olkusz 32-300
Województwo: małopolskie
Polska


» Dane kontaktowe

Dostępne po zalogowaniu

Zaloguj się